Mistra lõpetab Balti liiga põhiturniiri: nii põnevat seisu ei mäletagi | Käsipall

Mistra lõpetab Balti liiga põhiturniiri põneva seisu juures, mis paneb kätevääristama nii mängijaid kui ka fänne üle kogu Baltikumi. Käsipall on pühendunud spordiala, mis toob kokku spordiarmastajaid ja annab võimaluse kogeda adrenaliiniküllaseid hetki. Eesti publikul on võimalus witnessida meeskondade võitlust ja põnevaid mänge, mis panevad südame kiiremini põksuma. Mis saab olema lõpptulemus ja millised meeskonnad võidavad auhinnad, on igaühe jaoks suur küsimärk. Kätekõverdamine saab olema intensiivne ja kohapeal olemine ainulaadne kogemus.

Tuleval nädalavahetusel peetakse tõeliselt tihedas Balti liigas viimane täispikk voor, kui võistlustulle astuvad kõik Eesti klubid. Mistra ja Viljandi HC võõrustavad leedukate VHC Sviesat ja Granitast ning Põlva Serviti võtab vastu sama riigi klubi HC Dragunase.

Möödunud nädalavahetusel Balti liiga turneelt ühe võidu ja ühe kaotusega naasnud Mistra seisab endiselt tabelis viiendal astmel, kuid kuna seis on väga tihe, siis kindlana tunda ei saa end keegi. Põhiturniiri esimesed kaks pääsevad otse 23. märtsil toimuvale finaalturniirile. Järgmised neli mängivad omavahel eurokarika süsteemis veerandfinaale, kus võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes.

“Olime eelmine nädalavahetus Balti turneel veidi õhukese koosseisuga ning oli tunda, et kaks mängu ja pikad bussisõidud andsid meestel teise kohtumise viimasel poolajal jalgades tunda. Noorematel ei olnud piisavalt kindlust ning kogenumad pallurid olid liiga suure koormuse all. Lisaks muutsid vastased kaitsesüsteemi ja sinna need punktid jäid,” alustas Mistra peatreener Jüri Lepp eelmise nädalavahetuse kokkuvõttega.

Kõigil Eesti klubidel on veel mängida kaks kohtumist ning kõiki stsenaariume siin välja kirjutada, kuidas lõppasetus olla võiks, oleks võimatu ülesanne. Mistra läheb esmalt laupäeval vastamisi Sviesaga, kellele esimeses voorus vastaste koduväljakul kolme väravaga alla jäädi. Pühapäeval kohtutakse Granitasega, kellega eelnevas omavahelises matšis viigistati.

Loe rohkem:  Mullused MM-finalistid jätkavad edukalt ka tänavusel EM-il | Käsipall

“Õnneks saame seekord Balti liiga põhiturnirii kodus lõpetada. Peame korraliku esituse tegema, et punktid kindlasti omale võtta. Eks siis hiljem vaatame, millisele positsioonile see meid viib. Nii põnevat seisu Eesti-Läti-Leedu liigas ei mäletagi, et enne viimaseid mänge on seitsmel tiimil võimalus finaalturniirile saada, veerandfinaali pääseda või lausa oma hooaeg kokku tõmmata,” lõpetas Lepp.

Mistra on suutnud tänavusel hooajal Balti liigas tõeliselt muljetavaldavat mängu näidata, jõudes põhiturniiri lõpus esikohale. Nende põnevad ja pingelised mängud on pannud fänne küüsi närivate olukordade tunnistajaks. Mistra võidukäik on kahtlemata jätnud unustamatu jälje kogu liiga ajaloos ning tekitanud põnevust kõigi käsipallisõprade seas. Jääme huviga ootama, kuidas lõppturniir edasi kulgeb ning soovime Mistrale edu ja jõudu järgmisteks mängudeks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga