Leht: Venemaa plaanib Euroopa migrantidega üle ujutada | Välismaa

2289129h85e5t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised on tõsiselt murettekitavad – Venemaa plaanib Euroopat migrantidega üle ujutada, sh ka Eestit. See tekitab palju küsimusi ja muret meie riigi ja rahva tuleviku osas. Kuidas me kavatseme selle probleemiga toime tulla? Kas Euroopa Liit suudab kaitsta oma piire ja tagada rahva ohutuse? Need küsimused on tähtsad mitte ainult Eestile, vaid kogu Euroopale. Olge valmis jälgima ja analüüsima olukorda ning astuma vajadusel samme oma kogukonna ja riigi kaitsmiseks.

Ajaleht The Telegraph kirjutab, et Venemaa plaanib mõjutada Euroopas toimuvaid valimisi ning kavatseb seetõttu piirkonna migrantidega üle ujutada.

The Telegraph tutvus luureandmetega, mis kirjeldavad Vene luureohvitseride plaani luua Liibüasse spetsiaalne sõjaväeline rühmitus, mis hakkaks kontrollima ja suunama migrantide voogu Euroopasse. 

“Kui saate kontrollida migrantide marsruute Euroopasse, saate tõhusalt kontrollida valimisi, sest saate siis kindla piirkonna üle ujutada migrantidega. Siis saab avalikku arvamust otsustaval ajal mõjutada,” ütles üks julgeolekuallikas ajalehele The Telegraph. 

Illegaalne sisseränne on paljude lääneriikide jaoks valimiste peateema. Putin võib migrantide abil panna lääneriikide valitsused suurema avalikkuse surve alla. Ka EL-i piiriagentuur Frontex hoiatas, et Venemaa kasutab sisserännet poliitilise mõjutushoovana. 

Aafrikas tegutsevad juba Venemaa rahastatud palgasõdurid. Kreml plaanib nüüd migrante kasutada poliitilise mõjutusrelvana ning seal tulevadki Moskvale appi palgasõdurid. Wagneri grupeering külvab juba Aafrikas ebastabiilsust ning toetab ka inimsmugeldajaid. 

Wagneri grupeering tegutseb alates 2019. aastast ka Liibüas. Itaalia asepeaminister Antonio Tajani ütles, et palgasõdurid teevad koostööd migrantide smugeldamisest huvitatud jõukude ja rühmitustega. Rooma leiab nüüd, et Wagner peab Itaalia vastu hübdriidsõda

Mõttekoja Jamestown Foundation vanemteadur Sergey Sukhankin ütles, et Wagner tahab Aafrikas haarata kontrolli rändeteede üle. 

Loe rohkem:  Läti eraldas 200 miljonit eurot õhutõrje tugevdamiseks | Välismaa

“Kui me vaatame kaarti, siis näeme, et Kesk-Aafrika Vabariigil on strateegiline asukoht, see võimaldab Vene rühmitustel tungida Sudaani, mis on teine oluline koht. Sealt edasi saab liikuda Liibüasse,” ütles Sukhankin. 

Kokkuvõttes näib, et Venemaa plaan kasutada Euroopa migrantidega manipuleerimist oma geopoliitiliste eesmärkide saavutamiseks on hirmutav ja murettekitav. See meenutab meile vajadust tugevdada Euroopa Liidu piirikontrolli ja koostööd, et kaitsta oma territooriumi ja väärtusi. Samuti tuleb jääda valvsaks Venemaa propagandakampaaniate suhtes ning mitte lasta end nende poolt levitatavatest valedest mõjutada. Ainult läbi tugeva ühtsuse ja koostöö saame vastu seista sellistele ohtlikele plaanidele ja tagada oma rahva turvalisuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga