Milistver tuli velotuuril Martinique’is kolmandaks | Jalgrattasport

2268615hfe7dt24

Tere tulemast Eesti jalgrattasporti! Viimastel aastatel on meie väikesest riigist sirgunud mitmeid andekaid rattureid, kes on teinud rahvusvahelisel areenil suurepäraseid tulemusi. Üks neist on kahtlemata Milistver, kes hiljuti saavutas kolmanda koha Martinique’is toimunud velotuuril. Tema saavutus on suurepärane näide sellest, kui tugev ja pühendunud meie rattasportlased on. See võit on tunnustus meie ala kasvavale populaarsusele ja kvaliteedile. Tutvustame teile lähemalt selle meistri saavutusi ja panust Eesti rattaspordi arengusse.

Martinique’i saarel peetud neljaetapilisel amatöörtasemega velotuuril La Franciscaine teenis Mairon Milistver (CC Vauclinois) üldarvestuses kolmanda koha.

2,2-kilomeetrise meeskonnasõidu lõpetas Milistveri tiim seitsmendal kohal, kaotades parimale klubile, VC Francoisile (aeg 2.52) seitsme sekundiga. “Sõitsime tänavavalgustusega valgustatud rajal. Seitsmes koht andis head lootused ja võimalused kokkuvõttes head tulemust teha,” ütles Milistver, kes teise etapi järel kerkis üldarvestuses teisele positsioonile ja kuni 23-aastaste ratturite seas liidriks, vahendab EJL.ee.

Kolmandal etapil sõideti 15-kilomeetrine temposõit, mille eestlane lõpetas 27. kohal, kaotades prantslasele Leopold Perrot’le (Team Credit Mutuel-Garage; 19.51) kahe minuti ja 47 sekundiga. “Kuna mul eraldistardiratast siin kaasas ei ole, siis oli teada, et ma suurde mängu ei sekku. Samas olin eelmise päeva heade tulemuste varjus ikka kõrges mängus sees,” jätkas Milistver.

Viimasel etapil lõpetas eestlane seitsmendal kohal. Kaotust võitjale Perrot’le kogunes 54 sekundit. Sellest piisas, et üldarvestuses teenida kolmas koht, jäädes Alexandre Joinist (Jeunesse Cycliste 231) kahe minuti ja 33 sekundi ning Perrotst 13 sekundi kaugusele. Kuni 23-aastaste ratturite konkurentsis sai Milistver teise koha. “Jäin nädalavahetusega väga rahule ja esimene pjedestaalikoht lisas edasiseks palju motivatsiooni juurde,” ütles Milistver.

Hispaanias peetud Aiztondo Clasica-Asteasu ühepäevasõidul lõpetas Markus Mäeuibo (Equipo Essax; +5.06) 56. kohal. Kolmikvõidu pälvisid Hispaania ratturid Mateu Estelrich (Equipo Essax; 3:15.06), Haimar Etxeberria (Equipo Finisher; +0.03) ja Ander Ganzabal; Laboral Kutxa; +0.03).

Loe rohkem:  Pogacar pani Kataloonia velotuurile võiduka punkti, Taaramäe katkestas | Jalgrattasport

Prantsusmaal sõidetud GP de St. Quentini ühepäevasõidul teenis Mikk Bauer (+1.41) 20. ja Virgo Mitt (mõlemad CC Villeneuve Saint-Germain; +7.51) 55. koha. Võidu noppis prantslane Thibault Ayache (UV Aube; 2:44.10), edestades tiimikaaslast Josh Whiteheadi (+0.00) ja inglast David Hirdi (Cycling Sheffield; +1.04).

Samuti Prantsusmaal korraldatud Tour cycliste des 4B Sud Charente ühepäevasõidul sai Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire; +0.06) 38. koha. Soolovõidu pälvis prantslane Florentin Lecamus-Lambert (VC Rouen 76). Pjedestaalile sõitsid end veel inglane Henry Lawton (Morbihan Adris Gwendal Oliveux; +0.06) ja prantslane Clement Le Boetez (Charvieu-Chavagneux IC; +0.06).

Kokkuvõttes võib öelda, et Milistveri kolmas koht velotuuril Martinique’is on suurepärane saavutus ning tõestus tema tugevast võimekusest jalgrattasportlase ja võistlejana. Tema pühendumus ja treeningute kõrge tase on aidanud tal saavutada selliseid tipptulemusi rasketes võistlustes. See on kindlasti inspireeriv kõigile tema fännidele ja noortele jalgrattasportlastele Eestis. Loodame, et Milistver jätkab sama järjekindluse ja kirglikkusega ning toob veel palju võite ja saavutusi kodumaale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga