Soome tippteivashüppaja Wilma Murto vigastas kõõlust | Kergejõustik

2304342h288et24

Eesti spordimaailmas tekitas suurt kõmu uudis, et Soome tipptiivashüppaja Wilma Murto sai vigastada kõõlust. See noor ja andekas sportlane on tuntud oma silmapaistvate saavutuste poolest ning tema vigastus on šokeerinud paljusid fänne üle kogu maailma. Murto on tuntud oma pühendumuse ja kirgliku suhtumise poolest spordi ning tema taastumist oodatakse pingsalt. Loodame, et ta suudab vigastusest kiiresti taastuda ning naasta tipptasemele kergejõustikumaailmas.

Soome kergejõustikutähe Wilma Murto Achilleuse kõõluses avastati rebend, mis rikkus märtsi alguses etteaste sisemaailmameistrivõistlustel.

25-aastane teivashüppaja ületas Glasgow’s alles kolmandal katsel enda jaoks pigem tagasihoidliku tulemuse 4.55 ega suutnudki enamat. See tähendas mitme tiitlivõistluse medaliomanikule vaid kaheksandat kohta.

Nüüd andis soomlanna ühismeedias teada, et tema Achilleuse kõõluses avastati väike rebend. “See kõlab halvasti isegi mu enda kõrvade jaoks, aga samal ajal säilitan rahuliku meele ja tunnen end kindlalt,” sõnas Murto.

“Olen oma senise karjääri jooksul olnud ka halvemas olukorras ja julgen öelda, et olen neist alati üle ootuste hästi välja tulnud,” jätkas ta. “Treeningud lähevad hästi, päike paistab ja suveni on veel palju aega.”

Sportlase mänedžer Tero Heiska sõnas YLE-le, et vigastuse põhjustas MM-ile eelnenud võistlus Prantsusmaal Rouenis, kus hoovõturada oli harjumatult põrkav ja see valmistas soomlanna sooritusele probleeme, mistõttu saigi kõõlus kannatada.

Murto tuli 2022. aastal Münchenis rahvusrekordi 4.85-ga Euroopa meistriks ja kordas tiitlit järgnenud hooajal ka sisemaailmameistrivõistlustel. Mullusel Budapesti MM-il teenis ta pronksi.

Wilma Murto on andekas tipp-tiivahüppaja, kellel on suur potentsiaal tulevikus suuri saavutusi teha. Vigastus võib olla tagasilöök tema karjäärile, kuid kindlasti suudab ta sellest taastuda ja tugevamana tagasi tulla. Toetame teda sel raskel hetkel ning loodame näha teda taas võistlemas. Oluline on meeles pidada, et sportlase teekond on täis proovikive ning oluline on neist õppida ja tugevamana edasi liikuda. Wilma Murto on tõestanud oma talenti ja sihikindlust ning me ei kahtle, et ta teeb kõik endast oleneva, et naasta tipptasemele.

Loe rohkem:  Julia Rakitina jooksis esimese Eesti naisena 6 tunniga üle 70 kilomeetri | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga