Kolmekordne maanteesõidu maailmameister käis südameoperatsioonil | Jalgrattasport

2274471hcffbt24

Tere tulemast, kallid spordisõbrad! Viimastel päevadel on Eesti spordimaastikul kõlanud suured uudised – kolmekordne maanteesõidu maailmameister käis südameoperatsioonil. See vasardav uudis on raputanud kogu jalgrattasõprade kogukonda ning panustanud arutelusid spordisüdame tervisest. Kuigi see uudis võib tunduda ehmatav, on see ka meeldetuletus, kui oluline on hoolitseda oma tervise eest, isegi kõige kogenumatel sportlastel. Oleme kõik toetamas ja soovime kiiret taastumist meie armastatud spordikangelasele!

Kolmel järjestikusel aastal maanteesõidu maailmameistriks tulnud slovakk Peter Sagan käis reedel südame rütmihäire tõttu operatsioonilaual.

34-aastane slovakk osales eelmisel nädalavahetusel Hispaanias Valencias toimunud mägirattasõidul, kus teda tabas tahhükardia ehk südamepekslemine. Sagan sai nädala vältel Itaalias haiglaravi, kuid pidi reedel operatsioonil käima.

Rattur teatas ühismeedias, et protseduur teda pikaks ajaks sadulast ei tõuka. “Tere kõigile, mul on üks kiire uudis. Kõik on kontrolli all ja olen juba mõne päeva pärast taas ratta peal!” kirjutas slovakk.

Sagan tegi eelmisel sügisel maanteesõiduga lõpparve ning kogub nüüd UCI punkte, et mägirattasõidus Pariisi olümpiamängudele pääseda. Eduka karjääri jooksul võitis karismaatiline Sagan vahemikus 2015-17 kolm järjestikust MM-tiitlit ning vähemalt kaks etappi kõigil kolmel suurtuuril.

Kolmekordne maanteesõidu maailmameister Mark Cavendishi südameoperatsioon on muret tekitav uudis kogu jalgrattamaailmale. Oma kiirete spordisaavutustega on ta inspireerinud paljusid ning tema tervis on kõigi jaoks oluline. Soovime talle kiiret paranemist ja tugevat taastumist, et ta saaks peagi tagasi sadulasse ja jätkata oma muljetavaldavat karjääri. Tema tugev vaim ja tahe võidelda on kindlasti abiks selles keerulises olukorras. Jälgime huviga tema taastumist ning ootame, millal saame teda jälle võistlemas näha.

Loe rohkem:  Mihkels sai Tour Down Underi soojendusel 18. koha: sõit oli närviline kaos | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga