Meedia: USA asemel võib hakata Ukraina abistamist koordineerima NATO | Välismaa

2254641h5c51t24

Tere tulemast Eesti uudistesse! Viimased arengud näitavad, et USA võib hakata Ukraina abistamist koordineerima NATO asemel. See tekitab suurt huvi ja muret mitte ainult Ukrainas, vaid ka üle maailma, sealhulgas Eestis. Kas selline muutus võib mõjutada meie piirkonda ja NATO tegevust üldiselt? Artikkel uurib seda uut arengut ja pakub perspektiivi selle võimalikest tagajärgedest nii lühikest kui ka pikaajalist. Olge kursis ja loe lähemalt selle põneva teema kohta!

Ukraina liitlased kaaluvad võimalust muuta Ramsteini tippkohtumiste formaati, mille kohaselt hakkaks sõjalist abi USA asemel koordineerima NATO, vahendas Kyiv Independent Saksa väljaannet Handelsblatt.

Handelsblatti andmeil on selle kaalutluse üheks väidetavaks põhjuseks Donald Trumpi võimalik naasmine Valgesse Majja.

Väljaande allikad väidavad, et kavaga, mida NATO liikmed eelmisel nädalal arutasid, tulid välja USA riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Väidetavalt toetavad ideed Prantsusmaa ja Ühendkuningriik, aga ka Ukraina liitlased Ida-Euroopast. Kuid väidetavalt muretseb Saksamaa, et selline samm toidaks Kremli propagandanarratiivi, et NATO on sõjas Venemaaga.

Ukraina kaitse kontaktrühma (UDCG) Ramsteini formaadis tippkohtumisel osaleb üle 50 riigi, sealhulgas kõik 31 NATO liiget ning see on alates 2022. aasta aprillist regulaarselt kohtunud, et koordineerida sõjalist toetust Ukrainale võitluses Venemaa agressiooni vastu.

Järgmine kohtumine peetakse 14. veebruaril.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA asemel hakkab NATO koordineerima Ukraina abistamist ning see võib mõjutada oluliselt sõjalist olukorda ja välissuhteid regioonis. Eesti on oluline osa NATO-st ning meie riik on peamine toetaja Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. See uudis näitab meie pühendumust ja solidaarsust liitlastega. Samuti tõstab see esile vajadust tugevdada NATO kohalolekut ida- ja lõunapiiridel, et tagada piirkonna stabiilsus ja julgeolek.

Loe rohkem:  Bloomberg: läänes toodetud kiibid toidavad endiselt Vene sõjamasinat | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga