Poola lõpetab pikendatud piirikontrolli Slovakkiaga | Välismaa

2290779h166et24

Estonia welcomes the news of Poland ending extended border controls with Slovakia, a decision that signifies a positive step towards greater freedom of movement within the European Union. The move not only streamlines travel for citizens and tourists but also strengthens the spirit of unity and collaboration among EU member states. As Estonia continues to champion open borders and international cooperation, we applaud Poland for their commitment to facilitating smooth and efficient cross-border traffic. This decision reflects a shared commitment to enhancing connectivity and fostering closer ties between nations.

Poola lõpetab eeloleval südaööl pikendatud piirikontrolli Slovakkiaga.

Poola siseministeeriumi teatel on ebaseaduslik sisseränne Slovakkia kaudu vähenenud.

Lähis-Idast ja Afganistanist saabuvad sisserändajad liiguvad Euroopa Liitu mittekuuluva Serbia kaudu Ungarisse ja sealt edasi Slovakkiasse, eesmärgiga lõpuks Saksamaale jõuda.

Oktoobri alguses karmistasid Poola, Tšehhi ja Austria piirimeetmeid Slovakkia piiril ja piirikontrolli on mitu korda pikendatud.

Poola siseministeeriumi teatel on rändeolukord niinimetatud Balkani-marsruudil stabiliseerunud, aga olukorda jälgitakse pidevalt ja migratsiooniohu suurenemisel kehtestatakse piirikontroll uuesti.

Poola otsus lõpetada pikendatud piirikontroll Slovakkia jaoks on oluline samm lõimimisel Euroopa Liidu liikmesriikide vahel. See näitab usaldust ja soovi tugevdada piirkondlikku koostööd ning liikuda sujuvama piiriülese liikumise suunas. Peame jätkama pingutusi, et tagada kõigi liikmesriikide võrdne kohtlemine ning edendada avatud ja ühtset Euroopa Liitu. Koos saame luua turvalisema ja harmoonilisema Euroopa tuleviku.

Loe rohkem:  Euroopa töösturid: eelmine aasta oli EL-i majandusele pettumus | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga