Mart Juur: naljakal kombel on minust üks “Ennu ratta” vapiloomadest saanud | Elu

2285205h0acdt24

Tere tulemast Eestisse! Mart Juur, tuntud kui üks “Ennu ratta” vapiloomadest, on saavutanud uskumatu kuulsuse oma humoorika ja terava pilguga. Tema osav sõnakasutus ja teravmeelsed naljad on muutnud ta üheks armastatuimaks meelelahutajaks Eesti meediamaastikul. Viimane uudis, et üks tema vapiloomadest on temast lausa ette läinud, on vaid üks näide tema kordumatust võlujõust. Tutvuge Mart Juuriga ja laske end tema omapärasel maailmal lummatada!

Aastaid 20. sünnipäeva tähistanud peosarja “Ennu ratas” pidudel plaate keerutanud Mart Juur naeris “Ringvaates”, et temast on juhuse tahtel üks “Ennu ratta” vapiloomadest saanud.

Juur meenutas, et sattus peosarja diskorite nimistusse juhuslikult. “Kristjan (Paju – toim) kutsus mind siia mängima ja siis ma jäingi. Nagu ikka kõik juhuslikud või suvalised asjad, neil on kalduvus traditsiooniks muutuda. Naljakal kombel on mina tõesti üks “Ennu ratta” vapiloomadest,” naeris ta.

Sel aastal 60. sünnipäeva tähistav Juur nentis, et enamasti istuvad temavanused mehed kodus, kuid temale meeldib pidudel muusikat mängimas käia. “Väga õigesti teevad, kindlasti on neil elus mingid muud rõõmud, aga minu üks rõõmudest on see, et ma tulen aeg-ajalt kodust välja, panen mütsi pähe, võtan mõned CD-d kaasa ja saan inimeste käest energiat. Peale selle on see füüsiline koormus ka, ma ei pea Tartu maratonil käima,” märkis ta.

Ivar-Martin Voolaid, “Ennu ratta” üks korraldajatest, rääkis, et peosari kasvas välja luuleõhtutest. “Meil tekkis Kristjaniga mõte teha luuleõhtu, kus lastakse muusikat vahele. Paari aastaga keegi neid luuletusi väga ei tahtnud kuulata, vaid tahtsid seal tantsimas käia,” meenutas ta.

Juubelipidu väisas ka poliitik Jüri Ratas. “Ma arvan, et ma ei ole abikaasaga viimase kümne aasta jooksul nii palju tantsinud kui täna Terminaatori, Mart Juure ja Koit Toome saatel. Pean tunnistama, et Terminaatori saatel hüppasime kõige rohkem,” avaldas ta.

Loe rohkem:  Eva Luigas: praegu on õige aeg talikülvikast lumehange tõsta | Elu

Kui Terminaator astus “Ennu rattal” üles esimest korda, siis Koit Toome on ka varem peosarja publiku ette astunud. “See on ikka väga tõsine pidu, see on üks õhtu, kus inimesed tulevad kokku ja võtavad seda väga tõsiselt,” lausus ta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mart Juuril on õnnestunud üllatada ja rõõmustada mitte ainult endistele “Ennu ratta” fännidele, vaid ka uutele generatsioonidele. Tema vapiloomade hämmastav võime areneda ja uutele tasanditele tõusta on imetlusväärne ning paneb imestama tema loovuse ja leidlikkuse üle. See on suurepärane näide sellest, kuidas üks lihtne idee võib kasvada millegi suuremaks ja olulisemaks, ning kuidas taaskasutamine ja uuendamine võib anda uue elu vanadele armastatud karakteritele. Mart Juur on sellega kindlasti tõestanud end kui andekas ja mitmekülgne loovisik, kelle loominguline geenius jätkab inspireerimist ja lõbustamist ka tulevikus.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga