Biden arutas kongressi juhtidega USA valitsuse võimalikku tööseisakut | Välismaa

2285217hc809t24

Ameerika Ühendriikide president Joe Biden kohtus kongressi juhtidega, et arutada võimalikku valitsuse tööseisakut. Kui jätkuvad läbirääkimised eelarve ja võla tõstmise üle, võib see mõjutada oluliselt riigi vältimatuid teenuseid ja makse. Biden rõhutas vajadust lahendada olulised küsimused kiiresti ja kaheparteilise üksmeele saavutamiseks. See sündmus on oluline mitte ainult Ameerika Ühendriikidele, vaid ka maailmale tervikuna, kuna USA valitsuse poliitika ja otsused mõjutavad globaalset majandust ja poliitilist stabiilsust.

USA president Joe Biden arutas teisipäeval Valges Majas kongressi juhtidega USA valitsuse võimalikku tööseisakut. Kui reede lõpuks ei jõua kongress vastu võtta USA valitsuse rahastamise seadust, seiskub laupäeval USA valitsuse töö. Kohtumisel arutati ka Ukraina abistamist.

Enne kohtumist ütles Biden, et ta usub lahenduse leidmise võimalikkusse enne tähtaja saabumist. Bideni sõnul mõjutaks valitsuse tööseisak negatiivselt USA majandust.

“Meil on palju tööd, mida tuleb teha,” ütles Biden kohtumise alguses. Lisaks Bidenile osalesid kohtumisel USA asepresident Kamala Harris, vabariiklasest esindajatekoja spiiker Mike Johnson, demokraadist senati juht Chuck Schumer, senati vabariiklaste juht Mitch McConnell ja esindajatekoja demokraatide juht Hakeem Jeffries.

Pärast suletud uste taga toimunud kohtumist ütles Johnson ajakirjanikele, et ta soovib vältida isegi valitsuse osalist tööseisakut, kirjutab Politico. Johnson viitas asjaolule, et kongress seisab silmitsi kahe tähtajaga.

1. märtsil lõpeb põllumajandus-, energeetika-, transpordi-, veteranide asjade ning elamu- ja linnaarengu ministeeriumide rahastus. Samas kuni 8. märtsini on tagatud justiits-, kaubandus-, kaitse-, sise-, välis-, haridus- ja terviseministeeriumi rahastus. Kui ka selleks tähtajaks pole valitsuse rahastamise eelnõu vastu võetud, seiskub kogu USA valitsuse töö.

Jeffries ütles omakorda, et kongressi juhid olid optimistlikud, et valitsuse tööseisakut on võimalik vältida.

Kuigi McConnelli sõnul keskendus kohtumine peamiselt valitsuse tööseisaku vältimisele, ütles Schumer, et kohtumisel toimus pingeline arutelu Ukraina abistamise üle.

Loe rohkem:  Prantsuse sõjaväejuht: Kiievi toetamine ei pea piirduma relvatarnetega | Välismaa

“Ma ütlesin spiikrile: tehke see ära. See on tema kätes,” ütles Schumer Ukraina abistamise kohta.

Senat võttis kaks nädalat tagasi vastu 70 poolthäälega 100-st Ukraina, iisraeli ja Taiwani 95 miljardi dollari suuruse abipaketi, kuid Johnson on seni keeldunud seda esindajatekojas hääletusele panemast vabariiklaste paremtiiva vastuseisu tõttu.

Lisaks arutasid kongressi juhid USA piirijulgeolekut. Senat on tegelnud selle aasta alguses ka antud teemaga, kuid senati vabariiklased hääletasid kahe partei läbirääkijate poolt kokku lepitud eelnõu maha.

Schumeri sõnul ütles ta kohtumisel Johnsonile, et too ei saa enam viivitada Ukraina abistamise eelnõuga pärast vabariiklaste otsust hääletada piirijulgeoleku eelnõu vastu.

Kokkuvõttes võib öelda, et Joe Bideni kohtumine kongressi juhtidega USA valitsuse võimaliku tööseisaku teemal näitab tema pühendumust valitsuse sujuvale toimimisele ja ühiste lahenduste leidmisele poliitiliste erimeelsuste korral. See kõneleb ka tema soovist töötada üheskoos ja leida kompromisse olulistes küsimustes, mis mõjutavad kogu riiki. On oluline, et poliitilised juhid suudaksid ületada erimeelsused ning keskenduda koostööle ning kodanike heaolu tagamisele. See annab lootust positiivsele arengule ja stabiilsusele USA valitsuse töös.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga