Pressifotograaf Mailiis Ollino: hea pildi tunnus on see, kui inimesed jäävad seda vaatama | Elu

2292414h7b86t24

Mailiis Ollino on Eesti tuntud pressifotograaf, kelle silma paistavad pildid panevad inimesed vaatama ja mõtlema. Tema ainulaadne lähenemine fotograafiale seisneb selles, et ta suudab tabada hetki ja emotsioone, mis pole pelgalt visuaalselt kaunid, vaid ka sügavalt kõnetavad. Ollino usub, et hea pilt ei ole ainult tehniliselt hästi tehtud, vaid see peab ka omama emotsionaalset tähendust ja jääma vaatajale meelde. Tema kaunid ja liigutavad fotod räägivad lugusid ja jäädvustavad hetki, mis jäävad meie südamesse kauaks. Tule ja avasta Mailiis Ollino maagiline maailm läbi tema kaunite piltide.

Saates “Hommik Anuga” rääkisid oma parimatest piltidest ning laiemalt pressifotograafiast Äripäeva fotograaf Liis Treimann, Pärnu Postimehe fotograaf Mailiis Ollino ja Raplamaa Sõnumite fotograaf Camilla Kännola.

aasta parima uudisfoto auhinna pälvinud Camilla Kännola ütles, et peatoimetaja sõnul tegi ta ajalugu. “Sellises väikesest kohast pärit fotograaf ei ole tema teada varem võitnud,” sõnas ta ja lisas, et võidutöö kohta ütles talle ema, et see on väga hea pilt. “Aga pressifoto konkursist kuulsin ma alles paar kuud pärast selle pildi tegemist.”

Pärnu Postimehe fotograaf Mailiis Ollino kinnitas, et eestlased on pigem oma emotsioonide väljendamisel tagasihoidlikud. “Tihtipeale tundub, et kui sa kedagi pildistad, kellel pisarad on, siis sa tungid tema isiklikku ruumi,” sõnas ta ja lisas, et ühe hea pildi tunnus on see, kui inimesed jäävad seda vaatama.

Äripäeva fotograaf Liis Treimann nõustus, et eestlased on väga kinnised. “Ülihead maasikat on päris raske saada,” tõdes ta ja lisas, et tema nõrgim žanr on portree. “Ma pean väga palju vaeva nägema, et saada õiget hetke pildile, niisama inimesest pilti teha on lihtne, aga just see, et tunne oleks seal sees, seda on raskem tabada.”

Loe rohkem:  Geoloog: Paldiski pankrannik liigub 100 aastaga umbes 25 meetrit maismaa poole | Elu

Kokkuvõtteks võib öelda, et pressifotograaf Mailiis Ollino usub, et hea pildi tunnuseks on see, kui inimesed jäävad seda vaatama. Oma töös püüab ta jäädvustada hetki, mis köidavad vaatajate tähelepanu ning kannavad endas sügavamat emotsionaalset sõnumit. Ollino looming on täis elu ja emotsioone ning tema pildid suudavad rääkida lugusid, mis jäävad kohtadesse inimeste mõtetesse kauaks pärast nende vaatamist. Tema kirg ja professionaalsus on aidanud tal luua pilte, mis panevad inimesi mõtlema ja tunnetama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga