Lufthansa töötajad lähevad kolmapäeval streigile | Välismaa

346555h0fb1t24

Lufthansa töötajad on otsustanud astuda läbirääkimistesse oma töötingimuste parandamiseks ning seetõttu lähevad kolmapäeval streigile. See otsus on põhjustanud segadust ja ebakindlust Reisijate jaoks, kes loodavad lennata Lufthansa pardal. See on suur löök Eesti reisijatele, kes on harjunud Lufthansa teenustega ning kes on valmis selleks ajaks reisinud või plaanivad tulevikus reisida. Lufthansa töötajate streik paljastab tööliste vajaduse õiglase ja jätkusuutliku töökeskkonna järele ning see tõstatab olulisi küsimusi tööhõivega seotud küsimustes Euroopas.

Verdi ametiühing teatas teisipäeval, et Lufthansa maapealsed töötajad lähevad kolmapäeval streigile, mis kestab reedeni välja. Tegemist on juba teise Lufthansa streigiga viimase kahe nädala jooksul.

Kuigi Lufhansa tegi uue pakkumise pärast eelmist, 20. veebruaril aset leidnud ühepäevast streiki, ei pea ametiühing seda piisavaks, kirjutab Saksamaa avalik-õiguslik ringhääling Deutsche Welle.

Ettevõte pakub töötajatele juba alates märtsist palgatõusu, mis algselt oli plaanitud alles aasta lõpuks, ning 3000 euro suurust ühekordset boonust. Verdi nõuab aga vähemalt 500 eurost palgatõusu kõigile töötajatele kuus.

Järgmine kõneluste voor toimub märtsi keskpaigas. Ametiühing süüdistab Lufthansat soovimatuses pöörduda lepitaja juurde.

Samas väidab Verdi, et selle streik ei avalda veel suurt mõju reisijatele, kuid see võib muutuda tulevikus, kui töötajate nõudmisi ei täideta.

“Kui see vastutustundetu Lifthansa käitumine jätkub, mõjutavad streigid varsti ka reisijaid. Lufthansa võimes on seda ennetada,” ütles ametiühingu pealäbirääkija Marvin Reschinsky.

Viimastel kuudel streikisid Saksamaal lisaks Lufthansa töötajatele ka arstid, vedurijuhid, ehitajad ja bussijuhid. Neljapäeval ja reedel lähevad streigile ühistransporditöötajad Lääne-Saksa Nordrhein-Westfaleni liidumaal.

Kokkuvõtvalt, Lufthansa töötajate streik kolmapäeval on tekitanud segadust ja ebamugavusi reisijatele üle maailma, sealhulgas ka Eestis. Streik näitab töötajate rahulolematust töötingimustega ning nõudeid paremate palga- ja töötingimuste järele. Kuigi streik võib olla ajutiselt ebameeldiv, loodetakse, et see aitab kaasa parema töökeskkonna loomisele lennufirma ja töötajate vahel. Reisijatel tuleb olla kannatlikud ja jälgida lennugraafikuid ning vajadusel teha muudatusi oma reisiplaanides.

Loe rohkem:  Vene politsei pidas opositsioonilehe Novaja Gazeta peatoimetaja kinni | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga