Maroko aitas võõrustajad samuti kaheksandikfinaali | Jalgpall

2229351hb0fft24

Tere tulemast, jalgpallisõbrad! Maroko on teinud imelise etenduse, aidates võõrustajaid kaheksandikfinaali jõudmise teel. Nad on näidanud oma vaprust, osavust ja meeskonnatööd, tuues rõõmu fännidele üle kogu maailma. Nende panus on olnud silmapaistev ning nende mängud on olnud täis põnevust ja emotsioone. Olgu teie lemmikmeeskond või mitte, on võimatu mitte tunnustada Maroko jõupingutusi ja kirge jalgpalli vastu. Nende saavutused on tõeliselt inspireerivad ning pakuvad kõigile jalgpallisõpradele unustamatuid hetki.

Jalgpalli Aafrika Rahvuste karikaturniiri alagrupifaasi viimases kohtumises alistas Maroko meeskond Sambia 1:0 (37. Hakim Ziyech) ja lubas nii ka võõrustaja Elevandiluuranniku kaheksandikfinaali.

Maroko ainsa värava lõi 37. minutil Hakim Ziyech. Teises F-grupi viimases mängus viigistasid Tansaania ja Kongo DV 0:0. See tähendas, et Maroko võitis seitsme punktiga alagrupi ja Kongo DV sai kolmega teisena edasi.

Sambia tuli kahe punktiga kolmandaks, aga kolmandate kohtade võrdluses jäi ta kuue alagrupi peale viimaseks. Edasi said aga neli paremat kolmanda koha omanikku ehk Guinea, Namiibia, Mauritaania ja viimasena ka Elevandiluurannik. Sambia kõrval jäi välja veel Ghana.

E-alagrupis jäi viimaseks Tuneesia koondis, kes kaotas Namiibiale 0:1, viigistas Maliga 1:1 ja Lõuna-Aafrika Vabariigiga 0:0. Seejuures on Tuneesia mänginud viimasest seitsmest MM-finaalturniirist viiel.

E-grupi võitis viie punktiga Mali, LAV ja Namiibia teenisid neli punkti.

Kaheksandikfinaalides kohtuvad Angola – Namiibia, Nigeeria – Kamerun, Ekvatoriaal-Guinea – Guinea, Egiptus – Kongo DV, Cabo Verde – Mauritaania, Senegal – Elevandiluurannik, Mali – Burkina Faso ja Maroko – Lõuna-Aafrika Vabariik.

1957. aastast toimuva Aafrika Rahvuste karikaturniiri on enim kordi (7) võitnud Egiptus, aga tiitlit kaitseb kahe aasta eest Kamerunis esmakordselt triumfeerinud Senegal.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Maroko jalgpallikoondis näitas oma võimekust ja suutis aidata võõrustajaid kaheksandikfinaali jõuda. Nende tugev mäng ja saavutused on pälvinud tunnustust nii kohalike fännide kui ka rahvusvahelise jalgpallimaailma poolt. Maroko meeskonna esitus tõi elevust ja põnevust ning näitas nende võimet konkureerida kõrgel tasemel. See oli suurepärane saavutus, mis jääb kindlasti meelde nii Maroko kui ka võistkondade fännidele üle maailma.

Loe rohkem:  Kaotusseisust väljunud Müncheni Bayern pääses Kane'i väravate toel edasi | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga