Lindinger: naised tegid suurepärase võistluse, Tuuli pani endast kõik välja | Laskesuusatamine

2255043h962et24

Tere tulemast Eesti laskesuusatamise põnevasse maailma! Lindinger, Tuuli ja teised vaprad naised on just lõpetanud ühe suurepärase võistluse, kus nad näitasid oma vaprust, osavust ja visa töö vilju. Tuuli pani endast kõik välja ja suutis kõigi ootusi ületada, jättes endast võistlusareenile unustamatu jälje. Nende võistluste põnevaid detaile ja emotsioone jagub veel kauaks ning meil on hea meel teid sellesse adrenaliinirohkesse maailma tutvustada. Astuge sisse ja laske end kaasa haarata laskesuusatamise võrratusse maailma!

Eesti laskesuusakoondise peatreeneri Stefan Lindingeri sõnul on koondis Nove Mesto maailmameistrivõistluseid alustanud edukalt, kuigi meeste pühapäevane võistlus jättis soovida.

Kõik Eesti naised mahtusid pühapäevases jälitussõidus 30 parema sekka, kui Tuuli Tomingas tõusis kümnendaks ning Regina Ermits ja Susan Külm olid vastavalt 24. ja 27. Eesti meestel ei olnud hea päev, Rene Zahkna ja Raido Ränkel tegid kahe peale kokku 16 möödalasku. Zahkna oli 40. ja Ränkel 53. Võistluspäeva järel vestles Nove Mestos Lindingeriga Alvar Tiisler.

Esimene nädal on läbi, milline on su kokkuvõte tänasest, naistel oli meil viimaste aastate üks parimaid võistluseid?

Kindlasti, naistelt oli suurepärane võistluspäev. Tuuli pani kõik välja, milleks ta võimeline on, tema laskmine oli hea ja kõik tüdrukud jõudsid 30 parema sekka. Ka suusaajad: kaheksas, 21. ja 24. on väga hea sooritus. Teiste tüdrukute laskmine oleks võinud olla veidi parem, veidi õnne ja järjestus oleks erinev. Meestel oli raske päev, selgelt liiga palju eksimusi.

Millised on järeldused esimesest võistlusnädalast, kui rahul oled MM-i esimese nädalaga?

Kui vaatame Eesti varasemaid tulemusi, on praegune saldo päris hea. Meil on ilusaid hetki, järjepidevust veel vähe, aga selle kallal peame vaeva nägema. Ka parimatega: peame ikka edasiviivalt mõtlema.

Loe rohkem:  Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppes Johannes Thingnes Bö võiduga | Laskesuusatamine

***

“Esimene tiir oli väga hea, esimesed kolm ringi oli lihtne sõita ja tegelikult tundus ka teine tiir endale lihtne, aga ma ei tea, kust need trahvid tulid. Püsti ei saa kuidagi. Päris raske võistlus,” tõdes Ränkel. “Täna oli raske päev. Ise tegin endale muidugi lasketiirus selle raskeks. Praegu ei tule.”

Kokkuvõttes näitasid Eesti naised laskesuusatamise võistlusel suurepärast etteastet ning Tuuli pani endast kõik välja, võideldes kogu distantsi vältel. Nende pühendumus ja oskused on muljetavaldavad ning kindlasti on nad suureks inspiratsiooniks noorematele sportlastele. Samuti tuleb tunnustada nende treenereid ja toetajaid, kes on aidanud neil saavutada sellise taseme. Loodame jätkuvat edu ja veelgi suurepäraseid esitusi tulevikus ning oleme uhked nende saavutuste üle. Aitäh, et toote meile rõõmu ja elevust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga