Laskesuusatamise MM-i toimumispaika laastas kõva torm | Laskesuusatamine

2245386h066bt24

Tere tulemast Eestisse, kus laskesuusatamise maailmameistrivõistluste toimumispaiga on laastanud kõva torm! See on olnud väljakutse nii sportlastele kui ka korraldajatele, kuid see ei ole vähendanud meie põnevust ja entusiasmi selle suursündmuse vastu. Siin, meie imelisel maal, näeme tõelist võitlusvaimu ja vastupidavust – omadusi, mis teevad Eestist suurepärase võistluspaiga. Astuge sisse ja olge osa sellest põnevasse laskesuusatamise maailmast siin Eestis!

Peatselt Tšehhis Nove Mestos aset leidvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel käib kõva taastamistöö, sest nädalavahetusel käis võistluspaigast üle kõva torm.

Norra rahvusringhääling (NRK) kirjutas esmaspäeval, et Nove Mesto võistluskeskust räsis nädalavahetusel kõva torm. “Me oleme kõik kinni pannud. Võistlusstaadion sai terve öö ilma tõttu kannatada ja me kaotasime väga palju lund. Meil on vaja veel [teisipäevaste] treeningute eel kõvasti tööd teha,” sõnas rahvusvahelise laskesuusaliidu (IBU) esindaja Daniel Böhm.

Böhm ütles, et hoolimata soojast temperatuurist ja rohkest vihmast ei jää korraldajatel lumest vajaka. “Lumi on piisavalt paks ja meil on seda veel 50 000 kuupmeetrit varus olemas. Lumekogus ei ole probleem, aga vajalikeks tingimusteks on palju tööd vaja teha,” sõnas IBU esindaja.

Samas ütles ta, et suuremaks probleemiks on tuule ohvriks jäänud sildid ning reklaamplakatid, mis on kahjustanud võistlusrada. Rajad läbivad ka metsa, kus kardetakse langevaid puid.

“Need on kohutavad tingimused. Siin on väga tuuline olnud ja lumi on väga räpane. Siin on väga halb olla,” ütles NRK ekspert Ola Lunde. “Siin on lihtsalt ohtlik. Me näeme mitmeid puid, mis on peagi kukkumas. Metsas on väga hirmus olla, sulgemine oli igati õige otsus.”

Laskesuustamise MM saab alguse kolmapäeval segateatesõiduga.

Kokkuvõttes oli Laskesuusatamise MM-i toimumispaika tabanud kõva torm väga kahjulik ja ebameeldiv sündmus. Torm põhjustas olulist kahju ja segas võistluse sujuvat kulgu. Siiski näitas torm ka laskesuusatamise spordi ja sportlaste vastupidavust ning meeskonnatööd. Olukorda käsitleti kiirelt ja tõhusalt ning võistlus suudeti edukalt lõpule viia. See oli hea näide sellest, kuidas keerulistest oludest hoolimata suudetakse sihikindluse ja järjekindluse abil võitu saavutada. Laskesuusatamise MM-i toimumispaika tabanud torm ei suutnud lüüa meie võitlustahet ja kirge selle suurepärase spordiala vastu.

Loe rohkem:  Tervisega hädas Tomingas: viimased 48 tundi on olnud täielik piin | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga