Norra mehed võtsid MM-il ajaloolise viisikvõidu, eestlased eksisid palju | Laskesuusatamine

2255022hc35ct24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele Eestis! Viimased uudised laskesuusatamisest on eepilised – Norra meeskond võttis MM-il ajaloolise viisikvõidu, näidates muljetavaldavat oskust ning visadust. Kahjuks ei läinud eestlastel nii hästi, kui oleks loodetud, sest nad tegid palju vigu. See on õpetlik lugu sellest, kuidas kõrge surve all võib eksimine olla paratamatu. Olen kindel, et see saavutus annab meile kõigile inspiratsiooni ja motivatsiooni, et püüelda oma eesmärkide poole ning näidata maailmale, milleks me suutelised oleme. Koos saame teha imesid!

Laskesuusatamise MM-il Nove Mestos jagasid Norra mehed pühapäeval jälitussõidus viis kõrgeimat kohta, maailmameistriks krooniti taaskord Johannes Thingnes Bö.

Vetle Sjaastad Christiansen ja vennad Böd alustasid viimases püstitiirus laskmist sisuliselt samal ajal, Tarjei Bö eksis koguni neli ning Christiansen kaks korda ning jälitussõidus tiitlit kaitsnud Johannes Thingnes Bö (1+2+0+0) sai rahulikult sõita oma 18. MM-kulla poole.

Viimase tiiruga tõusis hõbedale Sturla Holm Lägreid (2+0+0+0), kes kaotas Böle lõpuks 28,7 ning sprindis kolmas olnud Christiansen (0+0+1+2) sai sama koha ka jälitussõidus (+38,5).

Norra viisikvõidu vormistasid Johannes Dale-Skjevdal (0+0+3+0; +54,0) ning Tarjei Bö (0+0+0+4; +1.20,9), neile järgnesid rootslased Sebastian Samuelsson ja Martin Ponsiluoma. Ükski riik pole laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel varem ühel distantsil viisikvõitu saavutanud.

Võimsalt tõusid Endre Strömsheim ja Luki Hofer, norralane kerkis 20. kohalt kaheksandaks ning itaallane 18. positsioonilt üheksandaks. Nende järel oli kümnes Fabien Claude, kes läks rajale 26. mehena.

36. startinud Rene Zahkna (0+2+2+2) kaotas lõpuks 6.07 ja sai 40. koha, Raido Ränkel (0+3+4+3) kaotas lõpuks 8.20,4 ja lõpetas 53. kohal.

Enne võistlust:

Eestlastest lähevad rajale numbri all 36 startiv Rene Zahkna ning 51. rajale pääsev Raido Ränkel. Zahkna kaotas laupäevase sprindi võitnud Sturla Holm Lägreidile 2.53 ja Ränkel 3.27.

Loe rohkem:  Ühisstardist sõidust kujunes järjekordne Norra jõudemonstratsioon | Laskesuusatamine

Lägreid teenis laupäeval hooaja esimese võidu ja karjääri kuuenda MM-kulla, kui edestas koondisekaaslasi Johannes Thingnes Böd ja Vetle Sjaastad Christianseni vastavalt nelja ja 19 sekundiga.

Aasta tagasi Oberhofis peetud MM-il krooniti sel alal maailmameistriks Johannes Thingnes Bö. Teiseks tuli Lägreid ja kolmas oli rootslane Sebastian Samuelsson.

Kuigi Eesti laskesuusatajad ei suutnud seekord saavutada soovitud tulemusi, tuleb tunnistada Norra meeste muljetavaldavat esitust MM-il. Nende ajalooline viisikvõit on kindlasti saavutus, mida tuleb imetleda. Samas on oluline meeles pidada, et spordis on üles- ja allakäike ning järgmistel võistlustel võivad eestlased taas tipus särada. Siinkohal on oluline õppida vigadest ja jätkata treenimist ning pingutamist, et tulevikus saavutada suurepäraseid tulemusi. Eestlased võivad olla uhked oma esindajate üle ja loodame, et järgmisel korral toovad nemadki koju auhinnalisi kohti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga