Teismeline hiinlane nihutas ujumise MM-i avapäeval maailmarekordit | Ujumine

2255049h1619t24

Tere tulemast Eesti! Täna räägime teismelisest hiinlasest, kes tõi ujumise maailmameistrivõistluste avapäeval kaasa põnevust ja elevust, nihutades maailmarekordit. See noor sportlane on tõestanud end tõelise ujumistalendina ning tema saavutus on hämmastav kogu maailmale. Ujumine on alati olnud Eestis populaarne spordiala ning sellised maailmarekordid pakuvad kindlasti inspiratsiooni noortele ujujatele siinsetes ujumisklubides. See lugu motiveerib meid kõiki püüdlema paremusteni ja näitab, et ka kõige nooremad saavad maailma tasemel saavutusi teha.

Kataris Dohas alanud ujumise maailmameistrivõistlustel sündis kohe avapäeval uus maailmarekord, kui meeste 4×100 meetri vabaltujumises Hiina kullani aidanud Pan Zhanle nihutas avavahetuses seni kehtinud tippmarki kuue sajandikuga.

Hiina (Zhanle, Ji Xinjie, Zhang Zhanshuo, Wang Haoyu) tuli sel distantsil esmakordselt maailmameistriks ajaga 3.11,08, hõbeda saavutanud Itaalia nelik kaotas neile täpselt ühe sekundiga. Kolmas oli USA (3.12,29).

Hiina avavahetust ujunud Zhanle sai kirja aja 46,80, mis tähistab ühtlasi meeste pika basseini 100 meetri vabaltujumise uut maailmarekordit. Varasem tippmark 46,86 kuulus alates 2022. aasta augustist Rumeenia ujumistähe David Popovici nimele. Sealjuures oli hommikuses eelujumises ankrumehe rolli täinud Zhanle ajaks siis 48,26.

Maailmarekord lisab 19-aastase hiinlase kontole ka 30 000 dollarit. Eelmisel aastal sai Panist muuhulgas esimene ujuja, kes saanud 50 meetri vabaltdistantsil kirja aja alla 22 sekundi, 100 meetris alla 47 sekundi ja 200 meetris aja alla 1.45.

MM-i avaõhtul jagati välja veel kolm medalikomplekti. Meeste 400 meetri vabaltujumise maailmameistriks krooniti tunamullu Aasia mängudel säranud lõuna-korealane Kim Woo-min ajaga 3.42,71, hõbeda teenis austraallane Elijah Winnington (3.42,86) ning pronksi sakslane Lukas Märtens (3.42,96). Kregor Zirk ei pääsenud finaali ning sai kokkuvõttes 22. koha.

Naiste 4×100 meetri vabaltujumises edestas 3.36,61 ujunud Holland (Kim Busch, Janna van Kooten, Kira Toussaint, Marrit Steenbergen) 32 sajandikuga Austraaliat, pronksi saanud Kanada jäi enam kui sekundi kaugusele. Hiina teenis avapäeval teisegi medali, kui naiste 400 meetri vabaltujumises sai uus-meremaalanna Erika Fairweatheri (3.59,44) järel hõbeda Li Bingjie. Pronksi viib Saksamaale Isabel Marie Gose.

Loe rohkem:  Selgusid Eesti meistrid 1500 meetri ujumises | Ujumine

Kokkuvõtteks võib öelda, et teismeline hiinlane nihutas avapäeval ujumise maailmarekordit ning näitas enda võimekust rahvusvahelisel areenil. See saavutus näitab, kui oluline on pidev treenimine ja pühendumine spordis ning kuidas noored sportlased suudavad ületada enda ja teiste ootusi. Ujumine on ala, mis nõuab suurt füüsilist ja vaimset tugevust ning see noor sportlane on sellele ideaalseks näiteks. Loodame, et tema saavutus innustab ka teisi noori ujujaid oma unistusi jätkama ning tõstab ujumisspordi populaarsust üle maailma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga