Laskesuusatamise tiitlivõistlused toovad Otepääle ligemale 500 sportlast | Laskesuusatamine

2260341h7754t24

Tere tulemast Otepääl toimuvatele laskesuusatamise tiitlivõistlustele! See aasta toob Eesti armastatud talispordiala keskusesse ligemale 500 osalejat üle maailma, et võistelda laskesuusatamise tiitlite nimel. Otepää kaunid maastikud ja põnevad radad teevad sellest võistlusest tõeliselt erilise sündmuse nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele. Kui armastad adrenaliini, põnevust ja tipptasemel sporti, siis on see võistlus just sinu jaoks. Tulge ja elage kaasa sellele põnevale talispordi üritusele!

23. veebruarist 2. märtsini võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlusi. Tehvandi Spordikeskuses astub võistlustulle ligi 500 noort laskesuusatajat 38 riigist, keda toetab üle 300 tiimiliikme.

Esimest korda toimusid IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused Tehvandi Spordikeskuses 2018. aastal. Otepää korralduskomitee on varasemalt läbi viinud ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluseid ning 2022. aastal BMW IBU maailmakarikaetapi.

“Noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste läbiviimine on korraldajatele maailmakarikaetapist isegi keerulisem, sest võistluspäevi ja sportlasi on oluliselt rohkem,” ütles võistluskomitee esimees Hillar Zahkna. 

Kuigi Euroopas on sel hooajal mitmel pool lumega probleeme, siis Otepääl on tingimused väga head ja piisav lumevaru olemas. “Tehvandi Spordikeskus on võistlusteks valmis, rajad on hästi ettevalmistatud ja võistluste toimumine igal juhul kindlustatud,” ütles Zahkna.

Kokku antakse Otepääl kaheksal võistluspäeval 18 starti. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Maailmameistrivõistluste ajal toimub Otepääl 27. veebruarist 1. märtsini ka Noorte Liikumisnädal, mille raames saab osaleda laskesuusatundides, külastada Otepää Talispordimuuseumi ja Tehvandi suusahüppetorni.

“Meie jaoks on oluline tuua laskesuusatamise ja üldiselt talispordi juurde rohkem noori,” rääkis korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Laskesuusatundidesse registreerimine toimub Piletilevi süsteemi vahendusel ja Lõuna-Eesti linnadest saab Otepääle kohale tulla spetsiaalse bussiga. 

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kas Tomingas suudab ühisstardist sõidus esikümnes lõpetada? | Laskesuusatamine

IBU noorte ja juuunioride maailmameistrivõistlustele on võimalik soetada võistluste pass, nädalavahetuse pass ja päevapiletid, mis tagavad pääsu lasketiirutribüünile. Rajal saab võistlusi nautida tasuta. 

Kokkuvõttes on laskesuusatamise tiitlivõistlused toonud Otepääle rohkem kui 500 sportlast üle maailma ning teinud sellest olulise spordisündmuse Eesti jaoks. Võistlused on näidanud Otepääd kui olulist sihtkohta laskesuusatamise maailmas ning tõestanud, et Eestis on võimekus korraldada suuri rahvusvahelisi spordiüritusi. Lisaks on võistlused aidanud kaasa kogukonna arengule ning tõstnud Otepää turismi ja majanduse arengut. See on olnud suurepärane võimalus tutvustada Eesti loodus- ja spordipotentsiaali ning edendada kohalikku spordikultuuri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga