Eesti meesjuuniorid said teatesõidus 14. koha, MM-tiitel Norrale | Laskesuusatamine

2290653h36dat24

Eesti meesjuuniorid näitasid oma tugevust laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel, saades teatesõidus muljetavaldava 14. koha. Kuigi tulemus võib tunduda tagasihoidlik, kinnitab see noorte sportlaste silmapaistvat talenti ja võimekust. Samal võistlusel krooniti ka Norra meeskond maailmameistriks, luues pingelise võistluse kogu distsipliini fännidele. Eesti noored laskesuusatajad tõestasid oma võimet võistelda maailma paremate seas ning nende tulemus inspireerib kindlasti ka tulevastele põlvkondadele.

Otepääl toimuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel teenis meesjuunioride teatesõidus MM-tiitli Norra nelik, kes edestas Ukrainat ja Prantsusmaad. Eesti meeskond ületas finišijoone 14. kohaga.

Norra alustas võistlust kehvasti ning pidi juba esimese vahetuses trahviringile minema. Teise vahetuse lõpuks oli ühisstardis võidutsenud Sivert Gerhardsen norralased esikohale tõstnud, kuid kolmandas vahetuses lisandus veel kaks trahviringi ning viimasele vahetusele mindi Prantsusmaaga võrdselt.

Sprindisõidus maailmameistriks tulnud Isak Frey näitas aga ankruna klassi ja tõi norralased kindlalt esimesena üle joone.

Prantsusmaa kaotas viimase vahetusega oma teise koha veel Ukrainale, kes oli ankruvahetuse eel liidritest 51,3 sekundi kaugusel. Jacques Jefferies võttis riske ning pidi viimase lasketiiru järel trahviringile minema ja Vitalii Mandzin tõi ukrainlased teisena finišisse (0+11; +56,5). Prantsusmaa (1+10; +1.06,0) jäi neist 9,5 sekundi kaugusele.

Eesti meeskond oli pärast puhtalt lasknud Mark-Markos Kehva avavahetust kuuendal kohal, kuid Ivar Všivtsev pidi käima kahel trahviringil, mis langetas eestlased 12. kohale. Mehis Udam tõstis eestlased veel koha võrra kõrgemale, kahel trahviringil käinud ankur Rasmus Tiislär ületas finišijoone 14. kohaga (5+11; +6.46,9).

Enne võistlust:

Eesti meesjuuniorid võistlevad laupäeval stardinumbriga 20. Esimese vahetuse teeb Mark-Markos Kehva, kes annab üle Ivar Všivtsevile, kellele järgneb Mehis Udam. Ankruvahetust sõidab Ramses Tiislär.

Esimese numbriga stardib Otepää juunioride MM-i võidukaim riik Norra, kelle teist vahetust sõidab ühisstardis võidutsenud Sivert Gerhardsen ning ankur on sprindisõidus maailmameistriks tulnud Isak Frey.

Loe rohkem:  Kulbin võitis kodusel MM-il hõbemedali | Laskesuusatamine

Lisaks Norrale on esireas veel Saksamaa, kelle ankur Leonhard Pfund võitis tavadistantsi ja Itaalia, kes on MM-ilt võitnud kolm medalit, kuid ükski ei sära kuldselt.

Mullu Kasahstanis toimunud MM-il võidutses Norra koondis, Eesti koondis ei startinud.

Kuigi Eesti meesjuuniorid said teatesõidus 14. koha, on siiski põhjust rõõmustada nende saavutuse üle. See näitab nende järjekindlust ja pühendumust ning annab lootust tulevastele võistlustele. Samal ajal tuleb tunnustada Norra meeskonda, kes võitis MM-tiitli. Laskesuusatamine on põnev ja konkurentsitihe ala ning see võistlus oli tõeline näide sellest. Kokkuvõttes oli see suurepärane võistlus, kus kõik osalejad andsid endast parima ning jätsid endast maha põneva ja põneva jälje.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga