Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppes Johannes Thingnes Bö võiduga | Laskesuusatamine

2312418h341et24

Tere tulemast Eestisse, kus hiljuti lõppes põnev Laskesuusatamise MK-hooaeg, mille võiduga tõusis esile norralane Johannes Thingnes Bö. Tema võitlusvaim, osavus ja kiirus tegid teda üheks hooaja silmapaistvamaks sportlaseks. Selle hooaja võidud ja kaotused pakkusid pinget ja adrenaliini nii sportlastele kui ka fännidele üle maailma. Bö võidukäik näitab, et laskesuusatamine on põnev ja ettearvamatu ala, mis pakub alati üllatusi ja emotsioone.

Pühapäeval tõmmati joon alla tänavusele laskesuusatamise maailma karika sarja hooajale, mille viimasel etapil Kanadas Canmore’is näitas ühisstardist sõidus kiireimat minekut viiendat korda üldvõidu teeninud Johannes Thingnes Bö.

Laupäevasel võistluspäeval oma karjääri viienda MK-üldvõidu kindlustanud norralase etapivõidu murdehetk oli teises lasketiirus, kus noorem Bö kiirelt lasi ning tiirust esimesena väljus. Järgmisesse tiiru jõudis ta juba pea pooleminutilise eduga ning kasvatas selle neljandaks lasketiiruks 53,4 sekundile.

Johannes Thingnes Bö eksis viimases tiirus siis korra, aga ületas sellegipoolest hooaja viimase finišijoone esimesena, saades ajaks 36.03,4. Sel hooajal võitis ta 11 etappi, nende hulgas kolm järjestikust sõitu MM-il ning hooaja viimased neli etappi. Punkte kogus ta hooaja peale

Teisena lõpetas kaasmaalane Johannes Dale-Skjevdal, kes eksis kahel lasul ja kaotas Böle 44,5 sekundiga. Kuivõrd Sturla Holm Lägreidi sõit ei olnud tema parim (22. koht; 5; +3.092), kindlustas Dale-Skjevdal MK-sarja üldarvestuses kolmanda koha.

Kolmanda koha teenis prantslane Émilien Jacquelin, kes jättis püsti kolm märki ja kaotas võitjale minuti ja seitsme sekundiga. Neljanda koha teenis itaallane Tommaso Giacomel (4; +1.15,1) ning viienda koha pälvis MK-sarja üldarvestuses teiseks jäänud Tarjei Bö (4; +1.19,9).

Benedikt Doll, kes tegi oma karjääri viimase sõidu, ületas joone 27. kohaga (6; +3.41,8), misjärel avanes finišis suur tähistus, kus konkurendid 33-aastasele sakslasele austust avaldasid.

Loe rohkem:  Oslos võidutses Prantsusmaa, Eesti sai liidrilt ringiga | Laskesuusatamine

Enne sõitu:

Hooaja viimase võistluse esimesed kaks stardirivi koosnevad vaid norralastest. Esireast saavad lähte juba MK-sarja üldvõidu kindlustanud Johannes Thingnes Bö, tema kõrval seisab vanem Tarjei, kes on kindlustanud teise koha.

Esireast stardib veel hooaja vältel 874 punkti kogunud Johannes Dale-Skjevdal, kelle peale ihub hammast Sturla Holm Lägreid, kes on 30 punkti kaugusel. Teises reas on veel Vetle Sjaastad Christiansen (783 punkti) ning Endre Strömsheim (680 p).

Norralaste tagant stardivad kolmandast stardirivist rootslane Sebastian Samuelsson, prantslane Emilien Jacquelin ja itaallane Tommaso Giacomel. Neljandas stardirivis seisavad sakslased Benedikt Doll ja Johannes Kühn ning prantslane Eric Perrot.

Ühtki eestlast pühapäeval stardis ei ole.

Johannes Thingnes Bö’s victory in the end of the Biathlon World Cup season in Estonia was a fitting conclusion to an exciting and competitive season. Bö’s performance showcased his skill and determination, solidifying his position as one of the top biathletes in the world. As the season comes to a close, fans can reflect on the thrilling races and memorable moments that have made this season truly unforgettable. Congratulations to all the athletes who competed and gave their all in every race, making this season one to remember.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga