Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppes veel ühe Johannes Thingnes Bö võiduga | Laskesuusatamine

2312418h341et24

Estonias on Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppenud põnevalt, kui norralane Johannes Thingnes Bö võitis järjekordse võidu. Bö on näidanud end sel hooajal ületamatuna ning tema võiduprotsent on muljetavaldav. Tema oskused ja kiirus on teinud temast ühe tuntuima ja edukama laskesuusataja maailmas. Tema võit on tõestus tema pühendumusest ja treeningute raskusest. Bö on kindlasti üks sportlastest, keda on põnev jälgida ka tulevikus.

Pühapäeval tõmmati joon alla tänavusele laskesuusatamise maailma karika sarja hooajale, mille viimasel etapil Kanadas Canmore’is näitas ühisstardist sõidus kiireimat minekut viiendat korda üldvõidu teeninud Johannes Thingnes Bö.

Laupäevasel võistluspäeval oma karjääri viienda MK-üldvõidu kindlustanud norralase etapivõidu murdehetk oli teises lasketiirus, kus noorem Bö kiirelt lasi ning tiirust esimesena väljus. Järgmisesse tiiru jõudis ta juba pea pooleminutilise eduga ning kasvatas selle neljandaks lasketiiruks 53,4 sekundile.

Johannes Thingnes Bö eksis viimases tiirus siis korra, aga ületas sellegipoolest hooaja viimase finišijoone esimesena, saades ajaks 36.03,4. Sel hooajal võitis ta 11 etappi, nende hulgas kolm järjestikust sõitu MM-il ning hooaja viimased neli etappi. Ühtlasi sai ta endale ka ühisstardist sõitude väikese kristallgloobuse.

Teisena lõpetas kaasmaalane Johannes Dale-Skjevdal, kes eksis kahel lasul ja kaotas Böle 44,5 sekundiga. Kuivõrd Sturla Holm Lägreidi sõit ei olnud tema parim (22. koht; 5; +3.092), kindlustas Dale-Skjevdal MK-sarja üldarvestuses kolmanda koha.

Sõidus teenis kolmanda koha prantslane Émilien Jacquelin, kes jättis püsti kolm märki ja kaotas võitjale minuti ja seitsme sekundiga. Neljanda koha saavutas itaallane Tommaso Giacomel (4; +1.15,1) ning viiendaks jäi MK-sarja üldarvestuses teiseks jäänud Tarjei Bö (4; +1.19,9).

Benedikt Doll, kes tegi oma karjääri viimase sõidu, ületas joone 27. kohaga (6; +3.41,8), misjärel avanes finišis suur tähistus, kus konkurendid 33-aastasele sakslasele austust avaldasid.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kas Eesti naiskond sõidab üle eelmise etapi 12. koha? | Laskesuusatamine

Enne sõitu:

Hooaja viimase võistluse esimesed kaks stardirivi koosnevad vaid norralastest. Esireast saavad lähte juba MK-sarja üldvõidu kindlustanud Johannes Thingnes Bö, tema kõrval seisab vanem Tarjei, kes on kindlustanud teise koha.

Esireast stardib veel hooaja vältel 874 punkti kogunud Johannes Dale-Skjevdal, kelle peale ihub hammast Sturla Holm Lägreid, kes on 30 punkti kaugusel. Teises reas on veel Vetle Sjaastad Christiansen (783 punkti) ning Endre Strömsheim (680 p).

Norralaste tagant stardivad kolmandast stardirivist rootslane Sebastian Samuelsson, prantslane Emilien Jacquelin ja itaallane Tommaso Giacomel. Neljandas stardirivis seisavad sakslased Benedikt Doll ja Johannes Kühn ning prantslane Eric Perrot.

Ühtki eestlast pühapäeval stardis ei ole.

Kokkuvõttes võib öelda, et Johannes Thingnes Bö näitas taas oma ülivõimast vormi ja ületamatut osavust laskesuusatamises, võites lõpuks Maailmakarika hooaja veel ühe võiduga. Tema silmapaistev esitus on tõestuseks sellest, et ta on hetkel üks parimaid laskesuusatajaid maailmas. Publik oli temast vaimustuses ja tema võit on kindlasti suureks inspiratsiooniks noortele spordisõpradele Eestis ja üle maailma. Oleme põnevil järgmisest hooajast ning ootame põnevusega, mida toob see kaasa laskesuusatamise maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga