Kulbin teenis juunioride EM-il taaskord pronksmedali | Kahevõistlus

2253945h1db4t24

Tere tulemast, kõik spordisõbrad! Eesti kahevõistleja Karl Kulbin on taas tõestanud oma vaprust ja oskusi, teenides juunioride EM-il järjekordse pronksmedali. Tema pühendumine ja töökus on toonud uhkust meie rahvale ning näidanud maailmale Eesti sportlaste võimekust. Kulbin on tõusev täht kahevõistluse maailmas ning tema saavutused on innustuseks kõigile noortele sportlastele. Tema järjekindel püüdlus tipptasemele on inspireeriv ning panustab Eesti spordi maine tõusule rahvusvahelisel areenil. Aitäh, Karl Kulbin, et tõstad Eesti spordi lipu kõrgel!

Poolas alanud laskesuusatamise juunioride lahtistel Euroopa meistrivõistlustel reedel pronksmedali võitnud Jakob Kulbin kordas saavutust ka laupäeval, kui teenis noormeeste 10 km sprindis kolmanda koha.

Kulbin eksis esimeses lasketiirus ühe korra, kuid see jäi ka tema viimaseks möödalasuks. Finišijoone ületas ta ajaga 33.04,7 ning teenis sellega teist päeva järjest juunioride EM-il kolmanda koha.

Võitjaks tuli soomlane Arttu Heikinen, kes eksis samuti ühe korra, aga sai kirja aja 32.16,3. Talle järgnes poolakas Marcin Zawol (1+1; +29,3). Kulbini järel jäi neljandaks slovakk Jakub Borgula (0+2; +48,9), kes kaotas Kulbinile vaid 0,5 sekundiga.

Ivar Všivtsev lõpetas laupäevase võistluse 58. kohaga (3+1; +4.30,1), Rasmus Tiislär teenis 68. koha (1+2; +5.23,6) ning Ramses Tiislär sai 72. koha (2+1; +5.51,4).

Neidude 7,5 kilomeetri sprindis tuli Euroopa meistriks austerlanna Lara Wagner (0+1), kes lõpetas distantsi ajaga 26.52,1. Teiseks jäi soomlanna Sonja Leinamo (1+0; +15,9), esikolmikusse mahtus veel austerlanna Anna Andexer (1+2; +22,0).

Eestlannadest oli parim Vibeke Välbe, kes lõpetas 27. kohaga (0+3; +3.08,7). Rosibel Marii Kaldvee oli 61. (2+2; +6.07,4), Emma Roberta Rajando oli 69. (2+2; +6.58,5), talle järgnes Mirtel Kärsna (2+2; +7.08,1).

Laskesuusatamise juunioride lahtised Euroopa meistrivõistlused toimuvad 11. veebruarini.

Loe rohkem:  Riiber jätab Lahti MK-etapi vahele | Kahevõistlus

Kulbin on taas tõestanud enda võimeid juunioride EM-il kahevõistluses, saades järjekordse pronksmedali. Tema pühendumus ja töökus on tasunud end ära ning ta on suutnud enda tugevust näidata rahvusvahelisel tasemel. Eesti võib olla uhke selle saavutuse üle ning see on suureks inspiratsiooniks noortele sportlastele üle kogu riigi. Kulbin on tõestanud, et tema potentsiaal on piiritu ning ta suudab konkureerida maailma parimatega. Oleme kindlad, et ta jätkab oma võidukäiku tulevikus ning toob veel palju rõõmu Eesti spordisõpradele.