TÄNA OTSE | Ilves alustab murdmaasõitu Riiberist pea kaks minutit hiljem | Kahevõistlus

2240856h0a39t24

Tere tulemast! Täna toimub põnev kahevõistluse võistlus, kus Eesti sportlane Ilves astub vastu Riiberile. Ilves on äsja alustamas oma murdmaasuusatamise sõitu, olles Riiberist vaid paar minutit maas. Publik on elevil, sest võistlus on äärmiselt pingeline. Ilvesel on suurepärane võimalus tõestada end tipptasemel sportlasena ning võita Riiberi üle. Kogu riik on pöialt hoidmas meie kangelasele, kellest võib saada uus kahevõistluse meister. Olge valmis tunnetama põnevust ja adrenaliini, sest võistlus on ülipõnev!

Kristjan Ilves sai Austrias Seefeldis toimuva kahevõistluse MK-etapi esimesel hüppevõistlusel 20. koha ja alustab 7,5 km murdmaasõitu liidrist Jarl Magnus Riiberist 1.46 hiljem. ETV2 otseülekanne suusasõidust algab kell 16, kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Kaarel Nurmsalu.

Ilves ei saanud oma hüppeks häid tuuleolusid ning tema õhulend kandus 100,5 meetri kaugusele. See andis eestlasele 121,6 punkti.

MK-sarja üldliider, viimased viis MK-võistlust võitnud Jarl Magnus Riiber lendas aga võimsalt, kui sai kirja 110,5 meetrit ja 148 punkti. Sellega edestas norralane 112 meetrit hüpanud Ryota Yamamotot 9,5 punktiga ja alustab temast 38 sekundit hiljem.

Kolmandana stardib Jörgen Graabak (+0.42), neile järgnevad kolm austerlast Franz-Josef Rehrl (+0.43), Thomas Rettenegger (+0.54) ning Johannes Lamparter (+0.56).

Ilves stardib murdmaadistantsile 20. kohalt, Riiberist 1.46 hiljem.

Enne võistlust:

Neljapäevasel proovivõistlusel hüppas Ilves 108,5 meetrit ja teenis 140,6 punkti, mis andis talle viienda koha. Proovivõistluse pikima hüppe tegi MK-sarja üldliider norralane Jarl Magnus Riiber, kelle 112,5-meetrine õhulend oli väärt 150 punkti.

Reedesel põhivõistlusel on Ilves 57 mehe konkurentsis hüppejärjekorras 53, vahetult enne teda hüppavad kolm sakslast Julian Schmid, Johannes Rydzek ja Manuel Faisst ning norralane Jens Luraas Öftebro; pärast teda Johannes Lamparter, Jörgen Graabak, Stefan Rettenegger ning viis järjestikust etapivõitu teeninud Riiber.

Loe rohkem:  Kristjan Ilves tegi proovivõistlusel hea hüppe | Kahevõistlus

ETV2 otseülekanne 7,5 km murdmaasõidust algab kell 16.

Kokkuvõttes võime öelda, et täna oli põnev ja pingeline päev murdmaasuusatamise maailmas, kus jälgisime põnevat võistlust Riiberi ja Ilvese vahel. Ilves alustas murdmaasõitu pea kaks minutit hiljem kui Riiber, kuid suutis siiski näidata head võistlust ning jõuda finišisse võimalikult kiiresti. Olime tunnistajaks pingelisele võistlusele ning tulemusi jälgides selgus, et spordi maailmas on kõik võimalik. Ootame põnevusega tulevasi võistlusi ja loodame näha veelgi rohkem pingelisi hetki.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga