Kläbo tegi märtsis täiusliku etteaste, aga Amundsen krooniti üldvõitjaks | Suusatamine

2312295hd0c6t24

Eestis on suusatamisele alati suur tähelepanu pööratud ning märtsis toimus põnev võidusõit, kus Johannes Hösflot Kläbo tegi täiusliku etteaste, kuid lõpuks tuli üldvõitjaks Simen Hegstad Amundsen. See oli pingeline võistlus, kus mõlemad sportlased näitasid oma parimaid oskusi ja füüsilist vormi. Suusatamine on Eestis alati olnud populaarne ning sellised võistlused toovad alati kaasa põnevust ja elevust spordisõprade seas.

Murdmaasuusatamise maailma karika sarja hooaja viimasel võistlusel Falunis võitis meeste 20 km ühisstardist vabatehnikasõidu norralane Johannes Hosflöt Kläbo (47.06,4), kes edestas koondisekaaslasi Gjöran Tefret (+0,4) ja Martin Löwström Nyengetit (+2,2).

Suurepärase hooaja lõpu teinud Kläbo võitis märtsis kõik seitse individuaalset võistlust ja kogus hooaja peale 16 etapivõitu, aga ei saanud siiski kokkuvõttes esikohta, sest Tour de Skilt jäi ta eemale ja selle võitnud koondisekaaslane Harald Östberg Amundsen kogus 54 silma enam (vastavalt 2654 ja 2600 punkti).

Pühapäeval piirdus Amundsen 17. kohaga, kaotades Kläbole 19,4 sekundiga. Esikolmiku järel hõivasid järgmised positsioonid aga prantslane Jules Lapierre (+3,0), austerlane Mika Vermeulen (+4,0) ja norralane Jan Thomas Jenssen (+4,4).

Eestlastest tegi parima soorituse Alvar Johannes Alev, kes teenis 30. koha (+56,6) ehk pääses esimest korda sel hooajal 30 hulka. Varem on ta seda MK-sarjas suutnud vaid korda. Kaarel Kasper Kõrge sai 61. (+3.05,4), Martin Himma 66. (+3.34,6) ja Henri Roos 67. koha (+3.35,3).

MK-sarja kokkuvõttes hõivasid norralased viis paremat kohta. Amundsenile ja Kläbole järgnesid Erik Valnes (2106), Paal Golberg (1869) ja Nyenget (1409). Parima mittenorralasena oli sakslane Friedrich Moch kuues (1305).

Amundsen teenis väikese kristallgloobuse ka distantsi arvestuses, Kläbo oli edukaim aga sprindis, boonuspunktidelt ja auhinnarahalt. Kuni 23-aastaste suusatajate kategoorias tuli esimeseks rootslane Edvin Anger.

Loe rohkem:  Soome suusatajad rõõmustasid Lahti MK-etapil kodupublikut | Suusatamine

Kuigi Johannes Hösflot Kläbo pidas tänavu märtsis suurepärase etteaste, võites mitmeid olulisi võistlusi, tuli üldvõit sel hooajal siiski Simen Hegstad Amundseni kätte. Amundsen suutis näidata stabiilsust ja järjepidevust kogu hooaja vältel ning teenis seeläbi väärika tiitli. Eestis on rõõm näha noore põlvkonna suusatajate tõusu maailma tippu ning see annab lootust ja motivatsiooni ka meie enda sportlastele. Ootame põnevusega järgmist hooaega ja uusi võistlusi suusamaailmas.