Kotsar vabavisetest: sellist asja ei tohi kaks mängu järjest lubada | Korvpall

2281599hd14bt24

Kai Kotsar, Eesti korvpallur, tõi esile olulise punkti pärast mängu pärast kaotust Horvaatiale. Ta rõhutas, et vabaviskeid ei tohiks lasta kahel mängul järjest sellisel moel kaotada. Kotsar on olnud oluline tegelane Eesti korvpallikoondise jaoks ning tema sõnad kutsuvad üles meeskonda parandama oma vabaviskeid ning keskendumist olulistel hetkedel. See kõneleb tema pühendumisest ja soovist näha meeskonda paremini esinevana tulevikus.

Eesti meeste korvpallikoondis alistas EM-valiksarjas täismaja ees Leedu 65:59. Maik-Kalev Kotsar hiilgas kaksikduubliga, kuid oli taas vabaviskejoonel ebakindel.

“Väga suur tänu publikule. Täismaja ees mängida on ikkagi võimas tunne. Müts maha poiste ees, kõik mängisid väga tugevalt. Oli kiire, füüsiline ja pingeline mäng,” rääkis Kotsar kohtumise järel. “Ma jäin väga rahule meeskonna füüsilisusega. Me ei teinud mitte üheski olukorrasi järeleandmisi. Kogu aeg võitlesime ja andsime endast maksimumi.”

Kotsar usub, et koondise senise edu võtmeks ühtehoidvus. “Me saame kõik omavahel väga hästi läbi. Oleme ühtehoidvad ja võitleme üksteise eest. See on meie tugevus ja usun, et see jääb ka edaspidi meie tugevuseks.”

Koondise põhitsenter viskas Leedu vastu 11 punkti, hankis 13 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt läks talle kirja neli pallikaotust ja kolm isiklikku viga ning ebatäpsus vabaviskejoonel (3/10).

“Sellist asja ei tohi vabavisetel kaks mängu järjest lubada. Mul on vaja tööd teha ja paremini visata. Loomulikult ma pole selles osas endaga rahul. Paar viset läksid mööda, siis hakkasin üle mõtlema ja liigselt korrigeerima. Aga nagu ma juba ütlesin, selliseid asju juhtub. Tuleb tööd teha ja loodetavasti tulevikus ma ei viska nii palju mööda,” selgitas Kotsar.

Pärast veebruarikuiseid mänge jätkub EM-valiksari alles novembris: Eesti sõidab 21. novembriks külla Poolale ning võõrustab neid siis kolm päeva hiljem.

Loe rohkem:  Victor Wembanyama jõudis Austinis uute kõrgusteni | Korvpall

Kotsari vabavisete tugevus ja täpsus on olnud muljetavaldav ning tema tähtsus meeskonnale on selge. Seetõttu on oluline, et vastased ei saaks teda vabavisete joonelt liiga palju võimalusi anda. Kaks mängu järjest sellist asja ei tohi lubada, kuna see võib mõjutada mängu tulemust ja meeskonna võiduvõimalusi. On oluline hoida silm peal oma vastastel ja mitte lasta neil kontrolli mängu üle võtta. Kotsari tugevused tuleb ära kasutada ja vastaseid tuleb takistada neid ekstra punkte teenimast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga