Avapoolajal säranud Jõesaar: selline võit annab hooaja lõpuni energiat | Korvpalli Eesti koondis

2281602h9dfet24

Eesti rahvusmeeskonna korvpallur Joonas Jõesaar näitas avapoolajal uskumatut mängu, viies meeskonna kindlasse juhtpositsiooni. Tema sära ja energiline mäng tõid meeskonnale võidu ning tagasid meeskonnale suurepärase stardipositsiooni hooaja edasiseks osaks. Jõesaare tugev esitus näitab tema võimekust ja annab kindlasti kogu meeskonnale hooaja lõpuni vajalikku energiat ja motivatsiooni. Eesti korvpallikoondis tõotab olla tugev ja konkurentsivõimeline ning Jõesaar on kindlasti üks nende liidreid.

Eesti meeste korvpallikoondis sai esmaspäeval ametlikus mängus esmakordselt jagu Leedust, kui alistas korvpalli suurriigi EM-valiksarja raames 65:59.

“Kuus ja pool tuhat inimest saalis andsid hea energia. Meeskonnakaaslased andsid täna väga palju jõudu üksteisele, see aitas kaasa,” rääkis avapoolajal Eesti kasuks 16 punkti visanud Janari Jõesaar.

“Ma ei teinud otseselt midagi teisiti – samasugune mängupäeva rutiin, väike uinak hommikuse trenni ja mängu vahel. Tegin täpselt nii nagu olen terve hooaja vältel teinud,” sõnas Jõesaar.

Teise poolaja alguses tabas Eesti koondist mõõnaperiood, aga oluliselt paremini ei läinud ka leedukatel. Kuigi eestlaste 12-punktiline edu sulas viimase perioodi alguseks viigiseisuks, hoidsid võõrustajad Leedut mängu viimase kuue minuti jooksul viie punkti peal ning teenisid valiksarjas teise võidu.

“Meeskonnal oli suur tahtmine rahva ees mängu võita. Lauapallid olid tähtsaks asjaks, mida hästi kontrollisime. Pärast sellist võitu on raske öelda, et midagi valesti tegime,” lisas Jõesaar.

“Leedu on ikkagi suur korvpalliriik, suurt korvpalliriiki on väga tore võita ja see annab kindlasti mängijatele hooaja lõpuni energiat ja jõudu juurde. Võtame mängu korraga, järgmine tuleb novembris Poola vastu: tuleb ka kõva lahing, jääme ootama!” sõnas Poolas klubikorvpalli mängiv äär.

Jõesaar’i särav esitus avapoolajal andis Eesti korvpallikoondisele positiivse tõuke ning lootust tulevastele mängudele. Tema panus võidule väljendas meeskonna tugevat ühtsust ja võitlusvaimu. See võit annab meile energiat ja motivatsiooni hooaja lõpuni jätkata võidukalt. Jõesaar’i mängu nauditi ning ta tõestas end taas olulise liikmena meeskonnas. Meil on võimalus eesmärke küündida ja tulemuslikult esineda ka edaspidi. Koos saame saavutada suuri asju ja näidata maailmale, milleks Eesti korvpallikoondis võimeline on.

Loe rohkem:  Kotsar EM-valikmängude eel: peame oma agressiivsuse maksma panema | Korvpalli Eesti koondis