Toijala: tegime taktikaliselt suurepärase mängu | Korvpalli Eesti koondis

2281605h3911t24

Toijala: tegime taktikaliselt suurepärase mängu | Korvpalli Eesti koondis

Eesti korvpalli fännid olid täna uhked, kui nende meeskond, Eesti koondis, näitas Toijalas tõelist pühendumust ja taktikalist meisterlikkust. Meeskond suutis ületada raskusi ning näidata suurepärast meeskonnatööd, mis viis võiduni. Mäng oli täis põnevust ja kirge ning näitas, et Eesti korvpall on tugev ja valmis võistlema maailma parimatega. Jääme põnevil ootama järgmisi mänge ja loodame, et meeskond jätkab oma võidukäiku.

Eesti korvpallikoondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul on meeskond õppinud mängu jooksul tekkivad rasked momendid üle elama. Esmaspäevase ajaloolise 65:59 võidu Leedu üle tõi soomlase sõnul distsipliin ja mänguplaanist kinni pidamine.

“Kõva värk! Tublid poisid ja aitäh kõigile, kes tulid kaasa elama. See oli väga oluline, et meil oli siin saal rahvast täis, saime rasketest momentidest nende toetusega läbi. Nad olid meile väga abiks,” sõnas Toijala Unibet Arenale kogunenud kuue ja poole tuhande inimese kiituseks.

“Oli füüsiline, raske mäng, nagu arvasimegi. Poisid võitlesid, olid kaitses kõvad, lauas möllasime eriti kõvasti. See oli väga oluline. Meeskond on õppinud, et rasked momendid tuleb läbi mängida ja mäng ei lähe lihtsalt, raskeid momente tulebki. Hoidsime need ära, lõpuks saime väga hea võidu kätte,” lisas koondise peatreener.

Mõlemad meeskonnad tabasid esmaspäeval vaid viis kaugviset, Eesti proovis joone tagant 22 ning Leedu 18 korda. Lauavõitlus kuulus selgelt võõrustajatele, kui eestlased said kirja 48 ja leedukad 29 lauapalli, sealjuures võttis Eesti 15 ründelauda Leedu kahe vastu. Eesti jaoks on see esmakordne võit Leedu üle ametlikus valik- või finaalturniiri kohtumises.

“Ma arvan, et mõlemad meeskonnad olid valmis, kaitseplaanid olid paigas ja midagi lihtsat täna ei saanud. Teiseks: see on raske nädal, siin on natuke reisimist, treeningud ja nii edasi, võib-olla ei ole jalad kõige värskemad. Kindlasti mingi surve ka, olulised mängud, võitu ka vaja: kõik koos,” selgitas Toijala.

Loe rohkem:  Raieste uuest EM-valiktsüklist: kerge deja vu tunne on | Korvpalli Eesti koondis

“Meil oli suhteliselt okei distsipliin nii kaitses kui rünnakul, järgisime oma mänguplaani. Alati see ei õnnestu, tuleb eksimusi, aga suures pildis arvan, et tegime taktikaliselt suurepärase mängu. Poisid olid hästi valmis kaitseks, mida proovisime. Eks see võttis natuke energiat ära ja rünnak jäi veidi staatiliseks, aga lõpp hea, kõik hea,” sõnas koondise peatreener võidu võtmete kohta.

Korvpalli Eesti koondis näitas Toijala mängus suurepärast taktikalist mängu, saavutades muljetavaldava võidu. Mängijad olid hästi ettevalmistatud ja suutsid vastaseid domineerida nii rünnakul kui ka kaitses. See võit näitab meie meeskonna tugevust ja potentsiaali ning annab lootust tulevastele mängudele. Jätkem aga sellesama pühendumusega harjutamist ja mängimist ning jätkem enda fännidele põhjust uhkust tunda meie korvpalli Eesti koondise üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga