Korobeinik pöördub Hussari tegevuse tõttu õiguskantsleri poole | Eesti

2208694hd715t24

Tere tulemast Eestisse! Korobeinik on pöördunud õiguskantsleri poole seoses Hussari tegevusega, mis on tekitanud palju poleemikat ja vastuolusid ühiskonnas. See vahejuhtum on tõstatanud olulisi küsimusi seaduste ja õiguste osas ning on süüdanud küünlaid aruteludele üle kogu riigi. See on oluline teema, mis vajab õiguskantsleri tähelepanu ja sekkumist. Loodame, et see juhtum viib meid aruteludesse ja muutustesse, mis parandavad meie ühiskonna ja seaduste toimimist.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Andrei Korobeinik ütles, et pöördub õiguskantsleri poole, sest tema sõnul ei saa keskfraktsioon riigikogu esimehe Lauri Hussari vastuseisu tõttu oma poliitikat teostada.

“Me peame küsima arvamust õiguskantsleri käest, et mis tema arvab sellest, et riigikogu fraktsioon ei saa oma poliitikat teostada, kuna riigikogu juhatus, kus on koalitsiooni enamus, blokeerib seda. Meie ise ei saa kuidagi omaalgatuslikult komisjoni koosseisu muuta,” ütles Korobeinik ERR-ile.

“Me oleme arutanud kolleegidega teistest fraktsioonidest seda. Kõik nii opositsioonist kui ka koalitsioonist on seda meelt, et võiks lasta meil komisjonides olla. Sotsiaalkomisjoni üleminek on endiselt tegemata, kuigi fraktsioonil on õigus olla komisjonis esindatud, aga ühtegi liigutust pole ikkagi veel teinud. Lauri Hussar paraku initsiatiivi üles ei näita,” lausus Korobeinik.

“Riigikogul on enda sees reguleerimisõigus olemas, aga mulle tundub, et praegu läheb see natuke käest ära. Fraktsioonid ja saadikud saavad olla esindatud selles komisjonis, kus nad tahavad olla, aga fraktsioon ei saa ühtegi esindajat sinna saata. See minu arust ei vasta sellele, kuidas riigikogu peaks toimima,” lisas Korobeinik.

Jaanuari lõpus ERR-ile antud kommentaaris ütles Hussar, et opositsioonis olevast Keskerakonnast koalitsiooni kuuluvasse Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda astunud liikmeid ei saa pidada koalitsiooni saadikuteks, sest ametlikult on tegemist fraktsiooni mittekuuluvate riigikogu liikmetega.

Loe rohkem:  Kõik Tallinna üldhariduskoolid streigivad | Eesti

“Fraktsioonide vahel ja riigikogu juhatuse ning fraktsioonide vahel käivad praegu läbirääkimised selleks, et oleks tagatud mitmed põhimõtted ja üks põhimõte on seotud ka sellega, kuidas oleks tagatud poliitiliste jõudude proportsionaalsus komisjonides,” rääkis Hussar siis.

Korobeinik pöördub õiguskantsleri poole seoses Hussari tegevusega, nõudes selgitust ja õiglust. See näitab, et Eesti kodanikud seisavad oma õiguste eest ning ootavad, et õiguskantsler tagaks seaduste järgimise ja õigluse kõigile. Korobeiniku tegevus tõstatab olulise küsimuse õiguskaitseorganite tegevuse kohta ja vajadusest tagada kõigi kodanike võrdsus seaduste ees. On oluline, et õiguskantsler uuriks seda juhtumit põhjalikult ja tagaks, et kõik Eesti kodanikud saaksid õiglast kohtlemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga