Putin väitis, et Biden oleks Venemaale parem president kui Trump | Välismaa

2259996he012t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aja kõige kuumem uudis on Putin väide, et Joe Biden oleks Venemaale parem president kui Donald Trump. See on sütitanud arutelu ja spekulatsioone poliitiliste suhete ning rahvusvahelise julgeoleku üle. Kas see väide on lihtsalt Putini taktikaline manööver või peegeldab tegelikult rahvusvahelise poliitika keerukust? Kuidas see mõjutaks Eesti suhteid nii Venemaaga kui ka Ameerika Ühendriikidega? Olles Eesti külastajad, on meil võimalus saada aimu sellest põnevalt ajaloolisest hetkest ja saada teadmisi sellest, kuidas maailm meie ümber muutub. Oleme tõeliselt põnevil, et saame sellest kõigest osa võtta ja aruteluga liituda!

Venemaa režiimi juht Vladimir Putin sekkub pidevalt USA presidendivalimistesse ning väitis seekord, et Joe Biden oleks Venemaale parem president kui Donald Trump.

Putin andis intervjuu Kremli-meelsele ajakirjanikule. Putin vastas ka küsimusele tulevaste USA presidendivalimiste kohta. Putin väitis siis, et Biden oleks Venemaa jaoks parem, sest ta on etteaimatav, vana kooli poliitik, vahendas CNN.

Lisaks väitis Putin, et Venemaa teeb koostööd kõikide USA juhtidega, kes võidavad ameeriklaste usalduse.

Putin jõudis viimases intervjuus kommenteerida veel ka Bideni vanust ja tervist. Putin viitas nende viimasele kohtumisele, mis toimus 2021. aastal. 

“Kui ma Bideniga Šveitsis kohtusin, see oli tõesti paar aastat tagasi, kolm aastat, isegi siis räägiti tema ebakompetentsusest. Mina midagi sellist ei näinud. Jah, ta heitis pilgu oma märkmetele. Ausalt öeldes, ma heitsin pilgu enda omale. Selles pole midagi halba,” väitis Putin. 

Putini viimast juttu kommenteeris ka Valge Maja. “Härra Putin peaks Ameerika valimistest eemale hoidma,” märkis Valge Maja pressiesindaja Andrew Bates. 

Putin rääkis veel oma vana juttu ning väitis taas, et lääne liidrid lubasid varem, et NATO ei laiene itta. 

Loe rohkem:  Uuring: woke ideoloogia on populaarsem naiste seas | Välismaa

“Olime ja oleme mures Ukraina võimaliku kaasamise pärast NATO-sse, kuna see ohustab meie julgeolekut,” väitis Putin. 

Putin meenutas veel oma hiljutist intervjuud Tucker Carlsonile. Selles intervjuus haaras Putin kogu eetriaja endale ja jutustas siis ümber Venemaa põhikooli ajaloo õpiku. 

Putin väitis nüüd, et ei nautinudki seda intervjuud, kuna lootis, et Carlson hakkab talle esitama raskeid küsimusi. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Venemaa presidendi Vladimir Putini väide, et Joe Biden oleks parem president Venemaale kui Donald Trump, näitab selgelt tema eelistust Ameerika Ühendriikide juhtimise suhtes. Kuigi iga riik peaks saama otsustada endale parima liidri, on oluline meeles pidada, et välispoliitika areng sõltub palju rohkem kui ühe juhi isiklikest eelistustest. Oluline on jälgida, kuidas USA uus president suhtub Venemaasse ja millised võivad olla selle mõjud suhetele Venemaaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga