Aprillist lihtsustub turvakontrolli läbimine Tallinna lennujaamas | Eesti

2225289hccbet24

Tallinna lennujaam hakkab alates aprillist kasutama uut turbakontrolli süsteemi, mis peaks oluliselt kiirendama reisijate läbimist. Uus süsteem kasutab kõrgtehnoloogilist skaneerimist ja automaatset tulemuste analüüsi, vähendades seeläbi järjekordi ja ooteaega. See on suurepärane uudis kõigile reisijatele, sest see tähendab, et saabuvad lennud on kiiremad ja siledamad kui kunagi varem. Lennujaama esindajad on juba välja andnud avalduse, milles rõhutatakse uue süsteemi ohutust ja tõhusust ning loodetakse, et see muudab reisijate kogemuse meeldivamaks ja sujuvamaks.

Alates aprillist saab reisija Tallinna lennujaamas turvakontrolli läbida, ilma et peaks vedelikud ja sülearvuti kotist välja võtma. Plaanis on kaotada nõue 100 ml suurused vedelikud eraldi kottidesse pakkida.

Tallinna lennujaamas käib praegu julgestuskontrolli seadmete väljavahetamine, mistõttu tuleb aprilli alguseni kestvate tööde tõttu julgestuskontrollis tavapärasest kauem oodata.

Saates “R2 Päev” käinud Tallinna Lennujaama lennundusjulgestuse juhi Tarvi Pihlakase sõnul toimub läbivaatusseadmete vahetamine kahes etapis. Esimeses etapis vahetatakse lennujaama viiest läbivaatusseadmest kaks välja, teises etapis kolm seadet.

Uute seadmete kasutusele võtuga on plaanis kaotada ka nõue pakkida 100 ml vedelikud eraldi kottidesse. Pihlakas rõhutas, et kuigi see võimalus hakkab kehtima Tallinna lennujaamas, ei pruugi see kehtida tagasilendudel teistest lennujaamadest.

Uued läbivaatlusseadmed kasutavad kompuutertomograafiat ning kuvavad pagasi sisu kolmemõõtmeliselt, mis aitab koti sisu paremini töödelda.

Uued seadmed tervisele ohtlikud ei ole.

Ümberehitustööde tõttu soovitab Pihlakas praegu lennujaama tulla kaks tundi enne lendu.

“Hommikused tipptunnid kipuvad olema pikemad kui tavaliselt. Kui meil oli viis liini kasutada, siis täna on meil ainult kolm. Selle tõttu võivad järjekorrad pikeneda kuni 25 minutini, kuid on esinenud ka pikemaid aegu,” ütles Pihlakas.

Pihlakase sõnul on Tallinna lennujaamas tipphooaeg koolivaheajal. Ta märkis, et sel ajal võib parkimismaja olla täis, ning inimesed peaksid varuma aega, et sõiduk kaugemale parkida.

Loe rohkem:  Riigieelarves on maabussiliinide toetuseks puudu üle 20 miljoni euro | Eesti

Läbivaatlusseadmete väljavahetamine läheb maksma 2,8 miljonit eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et alates aprillist on Tallinna lennujaama turvakontrolli läbimine oluliselt lihtsustunud tänu uutele meetmetele ja tehnoloogiale, mis on rakendatud reisijate sujuvama ja kiirema läbimineku tagamiseks. See on suurepärane uudis kõigile lennureisijatele, kuna see vähendab ooteaegu ja parandab üldist reisikogemust. Uued meetmed aitavad kaasa ka lennujaama töötajate ja turvameeskonna töö tõhususele ning turvalisuse tagamisele. Seega võib öelda, et Tallinna lennujaam on täiustanud oma turvakontrollisüsteemi, mis muudab reisimise kõigile veelgi meeldivamaks ja mugavamaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga