Kindel Vittozzi kerkis esimeseks, prantslannad jõudsid ka lähemale | Laskesuusatamine

2311041h9495t24

Eestis toimunud laskesuusatamise võistlusel tõusis Kindel Vittozzi esikohale, kuid prantslannad on talle järjest lähemale jõudmas. Pingeline võidujooks pakkus publikule põnevust ning näitas, kui tihe on konkurents selles alaga. Vittozzi edumaa hakkab tasapisi kahanema ja prantslannad on valmis võitlema kõvemini kui kunagi varem. Eesti on tunnistajaks sündmusterohkele ja dramaatilisele võistlusele, mis jätab kõigile põneva ja emotsionaalse mulje.

Laskesuusatamise maailma karika hooaja viimases jälitussõidus Kanadas Canmore’is näitas kiireimat minekut itallanna Lisa Vittozzi , kes tõusis ühtlasi üldarvestuses Ingrid Landmark Tandrevoldi ette esimeseks. Eestlannad kõrgesse mängu ei sekkunud.

Karjääri esimest MK-sarja üldvõitu jahtiv Vittozzi läbis esimesed kolm tiiru ülikindlalt, eksis siis viimases tiirus korra, aga see midagi erilist ei muutnud ja itaallanna teenis ajaga 28.15,9 kindla esikoha.

Vittozzile järgnesid neli prantslannat: teiseks jäi Lou Jeanmonnot (3; +12,2), esikolmikusse mahtus veel Justine Braisaz-Bouchet (3; +19,4), neljanda koha saavutas Julia Simon (3; +1.03,2) ning viiendaks jäi Gilonne Guigonnat (2; +1.07,6).

Enne sõitu veel üldarvestuses napilt juhtinud norralanna Ingrid Landmark Tandrevold jättis püsti neli märki ning lõpetas 19. kohaga (4; +1.49,6).

Nii 31. startinud Regina Ermits kui 37. startinud Tuuli Tomingas eksisid kuuel lasul ning kaotasid kohti. Tomingas saavutas hooaja eelviimasel etapil 43. koha (6; +4.05,0), Ermits saavutas 49. koha (6; +4.35,0).

Pühapäeval on kavas veel ühisstardist sõit, kus asub rajale ka Tomingas. Regina Ermitsa jaoks sai hooaeg läbi. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 19.00.

Enne sõitu:

Vastavalt sprindi tulemustele saab esimesena rajale itaallanna Lisa Vittozzi, keda asuvad jälitama prantslanna Lou Jeanmonnot (+0.06) ja šveitslanna Lena Häcki-Gross (+0.09).

Vähem kui pool minutit pärast liidrit pääsevad rajale ka prantslanna Julia Simon (+0.19), rootslanna Hanna Öberg (+0.21) ja austerlanna Anna Gandler (+0.28).

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Eesti teatekolmikul õnnestub medalimängu sekkuda? | Laskesuusatamine

Tegemist on hooaja eelviimase etapiga ja seis MK-sarja üldarvestuses on pingeline: Vittozzi jääb liider Ingrid Landmark Tandrevoldist (Norra) vaid seitsme silma kaugusele. Seejuures saab Tandrevold laupäeval lähte alles 17. kohalt, kaotades Vittozzile minuti ja kahe sekundiga.

Jälitussõitu pääses ka kaks eestlannat: Regina Ermits on läheb rajale 31. (+1.40) ja Tuuli Tomingas 37. kohalt (+1.54).

Pühapäeval sõidetakse veel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kindel Vittozzi domineeris laskesuusatamise võistlusel ning tõestas end tugeva konkurendina. Prantsuse laskesuusatajad näitasid samuti head vormi, jõudes lähemale esikohale. See võistlus oli põnev ja pingeline ning tõi esile parimad sportlased. See näitab, et laskesuusatamine on jätkuvalt populaarne ja jälgitav spordiala ning meil on põhjust oodata põnevat hooaega edaspidi.