Kiibus jääle naasmisest: esimene samm pärast pausi on hirmus, aga vajalik | Iluuisutamine

1311824h87eat24

Tere tulemast Eestisse! Iluuisutamine on alati olnud oluline osa meie kultuurist ja spordist ning Kiibus jääle naasmine on sündmus, mida kõik on oodanud. Esimene samm pärast pausi võib olla hirmus, kuid see on vajalik samm Kiibuse jaoks tema saavutuste jätkamisel ja oma unistuste poole liikumisel. Tema pühendumus ja kirg iluuisutamise vastu on inspireeriv ning see sündmus on kindlasti midagi, mida jälgida ja toetada. Olete oodatud olema tunnistajaks sellele ajaloolisele hetkele Eesti iluuisutamises.

Iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus naasis nädalavahetusel pärast aastast vigastuspausi taas jääle, kui teenis Saksamaal Oberstdorfis Baieri lahtistel meistrivõistlustel neljanda koha. Kiibus ütles ERR-ile, et esimene võistlus oli hirmus, kuid esitusega võis rahule jääda.

Kiibusel diagnoositi mullu jaanuaris pärast Espoos aset leidnud Euroopa meistrivõistlusi mõlemas sääreluus stressimurd, millest taastumine võttis noorel iluuisutajal aega üle aasta. Möödunud nädalavahetusel naasis Kiibus jääle ning kogus Oberstdorfis 154,84 punkti ja neljanda koha.

“Hinnangut oli päris keeruline anda, arvestades, et põhja, mille pealt seda anda, eriti ei olnud,” ütles Kiibus ERR-ile. “See võistlus oli minu ja kogu mu tiimi jaoks pigem vajalik, raske, kohati hirmus, esimene samm, mis oli vaja teha. Selle taustal me jäime väga rahule. Ma ise jäin väga rahule, et suutsin peaaegu realiseerida kõik selle, mida me juba trennis olen võimeline tegema.”

Rahule võib jääda ka punktisaagiga, mis jäi veidi enam kui kahe punkti kaugusele tema mullusest EM-i tulemusest. “Kui tollel hetkel oli see täielik ebaõnnestumine, siis nüüd sealt alustada on ainult positiivne. Ootused olid madalad ja ma ei tahaks öelda, et üllatasin iseennast siin praegustel võistlustel, aga ikkagi pisut. See andis tõesti väga hea ja positiivse laengu, et suutsin niimoodi alustada. See on hea alguspunkt,” arvas ta.

Loe rohkem:  Petrõkina langes neljandaks, Lisovskaja uisutas rekordi ja Levandi võitis | Iluuisutamine

21-aastane iluuisutaja tõdes, et lühikavas oli väike värin sees. “Teadmatus on ikkagi kergelt hirmus ja esimene samm pärast nii pikka pausi on hirmus, aga väga vajalik teha,” ütles Kiibus.

Samas jäi ka päris palju punkte jääle. “Kui oleksin suutnud realiseerida ära selle, mida treeningutes juba olen võimeline tegema, oleks punktiskoor ka kindlasti kõrgem olnud. Eks need kõik on hetkel omavahel seotud – enesekindlus, tunnetus. Kõik see, mis tuleb tavaliselt võistlustega, mida mul hetkel lihtsalt ei olnud,” ütles ta.

Kui Kiibus jääle naasis, ületas ta hirmu ja tegi julge sammu, mis on oluline tema iluuisutamise karjääri jaoks. See on tõestuseks sellest, et isegi kogenud sportlastel on vahel hirm tagasi oma rutiinse treeningu juurde naasmise ees. Kiibusi julge samm inspireerib teisi iluuisutajaid ja sportlasi üldiselt mitte alla anda, vaid astuda esimene samm, hoolimata hirmust. See näitab, kui oluline on usaldada oma võimeid ja jätkata oma kirge hoolimata takistustest. Kiibusi lugu tõestab, et hirmude ületamine on oluline ja võimalik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga