TÄNA OTSE | Aleksandr Selevko MM algab lühikavaga | Iluuisutamine

2316684h69fct24

Tere tulemast Eesti iluuisutamise fännidele! Täna on eriline päev, sest Aleksandr Selevko astub meie ees väljakule Maailmameistrivõistluste lühikavaga. See on hetk, mis paneb meie südamed kiiremini põksuma ja paneb meid täielikult kaasa elama meie kodumaa esindajale. Selevko on tõeline talent ja me oleme kindlad, et ta näitab maailmale oma oskusi ja kirge iluuisutamise vastu. Olge valmis kogema emotsioone ja pidage pöialt meie tublile sportlasele!

Täna kell 19.40 alustavad ETV2 ja ERR-i spordiportaal otseülekannet iluuisutamise maailmameistrivõistlustelt Montrealis, kus on kavas meeste lühikava võistlus. Kommenteerivad Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

Kokku on stardinimekirjas 40 iluuisutajat, nende seas läheb viiendas grupis kolmandana ehk üldjärjekorras 25. uisutajana jääle ka Eesti esindaja Aleksandr Selevko.

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Selevko on varem osalenud kahel MM-il: 2019. aastal debüteeris ta 27. kohaga ja 2021. aastal teenis 16. koha.

Euroopa meistrivõistlustel võidetud hõbemedali tõttu lasub Selevko õlgadel MM-i eel suur vastutuskoorem. “Temalt oodatakse nüüd juba palju enamat ja seetõttu on tal võistelda oluliselt raskem,” ütles uisutaja treener Irina Kononova eelmisel nädalal Tondiraba jääl tehtud treeningu järel ERR-ile.

Medalivõidule järgnenud kahe kuu jooksul harjutas Aleksandr kavasid ja tegi viimasel testvõistlusel Abu Dhabis perfekse lühikava. “Lühikava on praegu väga hea ja olen rahul, et saan teha seal kõik. Vabakava on natukene raskem,” tunnistas sportlane.

Meeste üksiksõidus suurimaks favoriidiks tuleb lugeda Ameerika Ühendriikide esindajat Ilia Malininit, kes mullusel MM-il piirdus pronksiga.

Tema ohtlikemate konkurentidena võib välja tuua jaapanlased Yuma Kagiyama ja Shoma Uno ning Selevko ees Euroopa meistriks kroonitud Adam Siao Him Fa (Prantsusmaa).

Vabakava sõidetakse laupäeval, 23. märtsil.

Lõpuks, Aleksandr Selevko lühikava esitus MM-il oli täiuslik segu graatsilisest tehnikast ja emotsioonidest, mis tegi tema etteastest tõeliselt võimas ja meeldejääv. Ta demonstreeris oma tipptasemel oskusi ja näitas publikule kogu maailmas, miks ta on üks parimaid iluuisutajaid. Oleme uhked selle üle, et tal on võimalus esindada Eestit nendel rahvusvahelistel võistlustel ning tema saavutus on suur inspiratsioon kõikidele noortele uisutajatele siin Eestis. Ootame juba põnevusega tema järgmisi esitusi ja usume kindlalt, et ta suudab saavutada veel palju suurepäraseid tulemusi tulevikus.

Loe rohkem:  ERR vahendab sel nädalal iluuisutamise MM-i | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga