Kasahstani lipu alla kolinud Ševtšenko teenis karjääri suurima võidu | Tennis

2260593hb73bt24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime tennisemaailma suurtest võitudest ja sellest, kuidas need võidud mõjutavad kogu spordimaailma. Kasahstadis lipu alla kolinud tennisemängija Ševtšenko teenis karjääri suurima võidu, mis on teinud teda tõeliseks spordilegandiks. Tema võidud on innustanud paljusid noori sportlasi ning kaasanud rohkem inimesi tennise maailma. Püsige kursis, sest järgmised read toovad teieni põneva ja haarava loo sellest, kuidas Ševtšenko on tennise ajalukku jätnud oma jälje.

Sellest aastast Kasahstani lipu alla siirdunud 23-aastane Aleksandr Ševtšenko (ATP 57.) alistas Rotterdamis toimuval ATP 500 kategooria turniiril taanlase Holger Rune (ATP 7.), teenides sellega oma karjääri suurima võidu.

Avasetis vahetasid Ševtšenko ja Rune taanlase juhtimisel geimivõitusid kuni seisuni 4:4, mil Ševtšenko vastase pallingu murdis ning siis järgmises geimis 6:4 setivõidu vormistas. Teist setti alustas Rune hea hooga ning läks 3:0 juhtima. Siis loovutas ta vastasele ühe geimi, kuid võitis järgmised kolm ja viis 6:1 setivõiduga kohtumise otsustavasse setti.

Kolmas sett algas sarnaselt esimesega tasavägiselt ning kumbki mees ei suutnud teisest eralduda. Seisul 3:3 läks Ševtšenko aga geimiga juhtima ning murdis siis veel taanlase servi. Kolmas järjestikune geimivõit andis talle seejärel kokkuvõttes 6:4, 1:6, 6:3 matšivõidu.

“See oli mu karjääri parim võit. Mul oli üks Taylor Fritzi vastu, aga tänane oli veelgi parem. See oli eriti magus, sest sain Brisbane’i eest revanši võtta,” sõnas Ševtšenko, kes pidi jaanuaris Austraalias Rune paremust tunnistama.

Mullu oktoobris alistas Ševtšenko toona maailma edetabelis üheksandal real paikneva Fritzi, kuid maailma seitsmes reket Rune on nüüd Kasahstani esindava tennisisti hinnalisim skalp.

Ševtšenko kohtub teises ringis bulgaarlase Grigor Dimitroviga (ATP 13.), kes pidi avaringis Marton Fucsovicsi (ATP 86.) vastu vaeva nägema poolteist tundi, alistades ungarlase 6:3, 7:5. Dimitrov ja Ševtšenko varasemalt kohtunud ei ole.

Loe rohkem:  Margus Uba: Djokovic pole veel oma viimast sõna öelnud | Tennis

Kokkuvõttes võime öelda, et Andrey Ševtšenko otsus kolida Kasahstani lipu alla on ta karjääris toonud suurima võidu. Ta on esindanud Kasahstani edukalt rahvusvahelistel tenniseturniiridel ning saavutanud tipptulemusi. See on näide sellest, kuidas sportlase otsused ja pühendumine võivad tuua kaasa suuri saavutusi. Samuti näitab see, kuidas rahvusvahelised spordisündmused võivad ühendada erinevaid riike ja kultuure ning anda sportlastele võimaluse oma potentsiaali maksimaalselt realiseerida. Andrey Ševtšenko on tõestanud end tugeva mängijana ja tema võit Kasahstani lipu all on kindlasti üks tema karjääri tipphetki.