Petrõkina: kui mina olen stressis, on jalg ka stressis | Iluuisutamine

2260599h342ft24

Tere tulemast Eestisse! Kui otsite midagi lõõgastavat ja kaasahaaravat, siis ärge jätke vahele Petrõkina: kui mina olen stressis, on jalg ka stressis | Iluuisutamine. See sündmus on täis kirge, graatsiat ja põnevust, kus maailmakuulus iluuisutaja Aljona Petrõkina näitab oma oskusi ja annab ülevaate selle ala võludest ja valudest. Tulge ja kogege seda imelist kunsti oma silmaga ning laske end kaasa haarata meeleolukast etendusest. See sündmus pakub naudingut kõigile, nii et ärge jätke seda võimalust kasutamata!

Neljapäeval pärast kahekuulist võistluspausi taas jääle naasnud Niina Petrõkina teenis Haabersti jäähallis toimuval rahvusvahelisel võistlusel lühikavas kolmanda koha ja ütles hiljem ERR-ile, et tunneb end taas vabana. Samas tõdes iluuisutaja, et ei suuda veel vasakult jalalt ilma valuta hüppeid teha.

Sügisel esimese Eesti uisutajana GP-sarjas esikolmikus lõpetanud Petrõkina kukkus detsembris Zagrebis toimunud võistluse treeningul halvasti ning murdis sellega vasaku jala pindluu.

Neljapäeval naasis ta aga võistlustulle ning teenis Tallinnas toimuval Tallink Hotels Cup võistlusel lühikava eest 59,27 punkti. “Kõigepealt olen tänulik selle üle, et sain tulla nii kiiresti tagasi,” ütles Petrõkina ERR-ile. “Olen väga rahul ja rõõmus selle üle, et sain teha seda, mida treenisin. Mul läks närvistress ära ja nüüd tunnen, et olen vaba.”

Vasaku jala pindluumurd aga täielikult taastunud veel ei ole. “Ma ei ole veel täiesti terve, ei saa veel vasakul jalal hüpata. Tegin kava täiesti paremal jalal,” ütles Petrõkina. “Praegu ei saa teha nii palju trenni, kui tegin enne. Ei saa nii palju hüppeid teha trennis, teen nii, kui palju jalg suudab teha.”

Natuke enam kui kuu aja pärast algavad Kanadas iluuisutamise maailmameistrivõistlused ning just see siht Petrõkinal ees ongi. Samas peab vigastatud jalal silma peal hoidma.

Loe rohkem:  Järvela: ISU otsus on esmapilgul selgelt ebaloogiline | Iluuisutamine

“Kui hakkab valutama, siis pidurdan ja annan puhkust,” selgitas ta. “Tegin palju tööd arstiga, füsioterapeudiga. Nüüd teen koguaeg trenni, koguaeg vaatan oma jalga – mida ta mulle ütleb. Ikkagi peab kuulama oma keha, kui on valus, siis on parem mitte teha. Oodata veel natuke ja siis hüpata.”

“Väga tahaks vasakul jalal juba alustada hüppeid. Ühekordseid saan teha, aga kui hakkan rohkem hüppama, siis on valus. Ma saan läbi valu seda teha, aga parem mitte. Natuke ootan, aeg tuleb ja siis jalg saab terveks,” lisas Petrõkina.

Reedesele vabakavale läheb ta vastu kolmandalt kohalt. “See on minu jaoks ka väga huvitav, kuidas jalg jaksab. Kui mina olen stressis, siis jalg on ka stressis,” sõnas iluuisutaja.

In conclusion, Petrõkina’s story serves as a reminder of the immense physical and emotional toll that stress can have on athletes, especially in the world of figure skating. Her experience highlights the importance of mental well-being and the need for athletes to receive adequate support and resources to cope with the pressures of their sport. Petrõkina’s courage in sharing her struggles also brings attention to the need for increased awareness and understanding of mental health in the world of figure skating and sports in general. It is imperative that athletes receive the necessary support and resources to help them navigate the challenges of their profession.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga