Kaidy Kaasiku pakkus karjääri parima sõidu, pidu Soome leeris | Suusatamine

2219475h2662t24

Kaidy Kaasiku is a rising star in the world of skiing, and her recent performance in Finland has solidified her as one of the best in the sport. Her skill on the slopes is matched only by her infectious energy and passion for skiing. Whether she is racing down a mountain or celebrating in the Finnish nightlife, Kaidy Kaasiku knows how to make the most of every moment. Join us as we delve into her journey to success and discover what makes her career the envy of so many aspiring skiers.

Murdmaasuusatamise hooaja viimasel maailma karika etapil Rootsi suusakeskuses Falunis tegi Kaidy Kaasiku karjääri parima etteaste, tulles 10 km eraldistardist klassikatehnikasõidus 23. kohale.

Varem polnud ta MK-sarjas individuaalselt 30 hulka jõudnud. Kaidy Kaasiku alustas kiirelt, liikudes esimese veerandi jooksul 20 parema hulgas, aga vajus seejärel kolmanda kümne keskpaika. Tema kaksikõde Keidy Kaasiku sai 39. ja Teesi Tuul 60. koha.

Laupäeval teenisid kaks esimest kohta soomlannad Kerttu Niskanen (30.01,3) ja Johanna Matintalo (+4,2). Kaidy Kaasiku kaotas võitjale minuti ja 48,8 sekundiga.

35-aastane Niskanen hoidis liidripositsiooni algusest lõpuni, kuigi viimasel kilomeetril hakkas teda ähvardama tõhusa lõpuspurdi teinud koondisekaaslane. Matintalo kaotas veel 900 meetrit enne lõppu Niskanenile tervelt 12,9 sekundiga ehk järelejäänud maaga võttis ta 8,7 neist tagasi.

Falunis valitsesid keerulised ilmaolud ja soomlannad panid oma valikutega täkkesse. “See oli suurepärane päev,” sõnas hooaja kolmanda etapivõidu teeninud Niskanen YLE-le. “Suusad töötasid hästi ja ilm tegi selle veel raskemaks.”

27-aastane Matintalo jõudis MK-sarjas distantsil esimest korda individuaalselt esikolmikusse. Varem oli ta kahel korral saanud sprindis kolmanda koha. “Ma olen isegi pisut üllatunud,” sõnas ta. “Ma läksin rajale üsna väikse numbriga ja mõtlesin, et keegi möödub.”

Loe rohkem:  Täna 25 aastat tagasi võitis Šmigun-Vähi esimese Eesti suusatajana MK-sarja etapi | Suusatamine

Faluni publiku rõõmuks mahtus pjedestaalile ka üks rootslanna, sest Jonna Sundling tuli kolmandaks (+10,0). Kuue hulka sõitsid veel austerlanna Tersa Stadlober (+12,9), ameeriklanna Jessie Diggins (+23,1) ja sakslanna Victoria Carl (+26,3).

Tervikuna läks aga rootslannade võistlus aiataha. Kui Ebba Andersson lõpetas kaheksandal kohal (+44,5), siis favoriitide hulka kuulunud Frida Karlsson oli alles 14. Kaotust Niskanenile kogunes minut ja 21,9 sekundit ning finišis tunnistas ta, et läks suusavalikuga alt.

MK-sarja üldvõidu eest heitlev Linn Svahn oli kõigest 18. (+1.37,9). Enne pühapäeval toimuvat 20 km ühisstardist vabatehnikasõitu kaotab ta üldliider Digginsile 75 punktiga. Võidu eest jagatakse sada punkti.

Kaidy Kaasiku esitlus Soome laagris oli üks tema karjääri parimaid sõite. Tema suurepärane sooritus ja võimas pidu pakkusid meeldejääva kogemuse kõigile osalejatele. Kaasiku tõestas oma võimekust suusatamises ning näitas, et ta on tõeline talent ja professionaalne sportlane. Tema etteasted on inspireerivad ja julgustavad noori järgima oma unistusi ning püüdlema tippspordi poole. Kaasiku on kindlasti üks Eesti suusaspordi tõusevaid staare ning meil on põhjust oodata tema tulevikust veel suuri saavutusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga