Eesti murdmaasuusatajad Rootsis edasi ei pääsenud | Suusatamine

2219475h2662t24

Eesti murdmaasuusatajad kohtusid Rootsis ootamatu takistusega, mis takistas nende edasiliikumist võistlusmaastikul. Kuigi meeskond oli põhjalikult ette valmistunud ja motiveeritud, ei suutnud nad lõpuks siiski soovitud tulemust saavutada. See juhtum on heaks meeldetuletuseks sellest, et spordimaailm on ettearvamatu ning väljakutseid võib tekkida igal hetkel. Eesti murdmaasuusatajate vastupidavus ja tahe võistelda on aga omadused, mis aitavad neil ka edaspidi väljakutsetest võitjatena välja tulla.

Rootsis Falunis toimuval murdmaasuusatamise maailma karika sarja etapil ei pääsenud klassikasprindis kvalifikatsioonist edasi ükski eestlane.

Reedel toimunud klassikasprindi kvalifikatsioonides teenis eestlastest parima koha Kaidy Kaasiku, kes lõpetas naiste seas 47. kohaga (+23,1 sekundit). Õde Keidy teenis 52. koha (+28,64) ning talle järgnes Teesi Tuul (+29,6).

Kodupubliku ees võistlevad Jonna Sundling ja Linn Svahn pääsesid esimestena finaali, neile järgnesid neli norralannat.

Meeste võistlusel asus rajale neli eestlast, neist parim oli Marko Kilp, kes lõpetas 52. kohaga (+12,87). Karl Sebastian Dremljuga saavutas 62. koha (+15,95), Martin Himma jäi 65. (+17,68) ning Henri Roos 69. (+19,4).

Meeste seas näitas parimat minekut norralane Erik Valnes, kellele järgnes Johannes Hösflot Kläbo (+0,33). Esikolmikusse mahtus veel soomlane Lauri Vuorinen (+4,64), kellele järgnesid norralane Harald Östberg Amundsen (+5,01) ning rootslane Edvin Anger (+5,15).

Finaalid sõidetakse reede õhtupoolikul.

Kuigi Eesti murdmaasuusatajatel oli kõrgeid lootusi Rootsis edukalt võistelda, pidid nad pettuma, kuna ei pääsenud kõrgematele kohtadele. Siiski on oluline meeles pidada, et sport on täis tagasilööke ja väljakutseid ning see ei takista meid jätkamast ja edasi pingutamast. Oluline on õppida ebaõnnestumistest ning kasutada neid kogemusi tulevaste võistluste jaoks. Järgmine kord võivad asjad olla teisiti ja meil on võimalus paremini esineda. Oluline on jääda positiivseks ja jätkata treenimist ning võistlemist, sest pingutus tasub alati ära.

Loe rohkem:  Kläbo tõi pingelise lõpuga teatesõidus Norra nelikule võidu | Suusatamine