Galerii: Tallinnas esitleti lühifilmide kogumikku “Lühike on uus pikk” | Film

2310894h1212t24

Tallinn on alati olnud Eesti filmimaastiku oluline tugipunkt ning hiljuti toimus seal sündmus, mis tõi kokku lühifilmide austajad üle kogu riigi. Galeriis esitleti erilist kogumikku nimega “Lühike on uus pikk”, mis tõi publikuni mitmekülgse valiku lühifilme erinevatest žanritest ja teemadest. See oli võimalus sukelduda Eesti talendikate filmitegijate loometöösse ning avastada uusi põnevaid lugusid. Üritus tõestas taas kord, et Eesti filmindus on täis avastamisrõõmu ja talente, kes suudavad pakkuda vaatajatele unustamatuid filmielamusi.

Reedel jõudis kinodesse lühifilmide kogumik, mille kaudu saavad esmaesitluse mitu andekat filmitegijat. Kogumikku ühendavaks teemaks on keerulised ja elulised valikud.

Kogumikus on filmid Leeni Linnalt, Jaan Tätte juuniorilt, Teresa Välilt ja Jaanika Arumilt. Leeni Linnalt on kogumikus isegi kaks filmi – sõja-aastatesse viiv “Ööbik” ja lastefilm “Kingitus orbiidilt”.

Kokkuvõttes oli Tallinna lühifilmide kogumiku “Lühike on uus pikk” esitlemine inspireeriv ja silmapaistev üritus. Filmid olid mitmekülgsed ning pakkusid publikule meelelahutust ja mõtteainet. See näitas, et Eesti filmilooming on mitmekülgne ja loominguline ning suudab haarata ja köita vaatajaid. Üritus tõi Tallinna kunstimaastikule uut värskust ning kindlasti ootame tulevikus veel rohkem selliseid sündmusi. Aitäh kõigile, kes selle sündmuse võimalikuks tegid ja andsid võimaluse nautida kodumaist filmikunsti.

Loe rohkem:  Martti Helde: filmi "Vara küps" eesmärk on osapoolte argumente mõista | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga