USA andmetel kavatseb Venemaa tuumarelva kosmosesse viia | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimased USA andmed on tekitanud rahvusvahelisel areenil suurt vastukaja – Venemaa kavatseb tuumarelva kosmosesse viia. See tekitab õigustatud muret ja küsimusi kogu maailmas, sealhulgas siin Eestis. Venemaa ambitsioonikad plaanid tuumarelvade osas kosmoses õhutavad pinget rahvusvahelisel tasandil ning on oluline teema, mis puudutab meid kõiki. Kuidas see mõjutab meid siin Eestis ja kuidas peaksime sellele reageerima? Lähme sügavamale selle teema sisse ning leidkem vastuseid nendele olulistele küsimustele.

USA esindajatekoja luurekomitee vabariiklasest juht Mike Turner edastas eile USA kongressi liikmetele teabe tõsise riikliku julgeolekuohu kohta, kuid ei avaldanud üksikasju.

USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan kohtub täna kongressi esindajatega, et neid sellest teemast lähemalt teavitada. Mitme USA ajakirjandusväljaande allikate andmetel on tegu Venemaa kavatsusega paigutada tuumarelv kosmosesse. Mall Mälberg rääkis sel teemal rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktori Indrek Kannikuga.

Kokkuvõttes on USA andmetel murettekitav teade Venemaa kavatsusest tuumarelva kosmosesse viia. See tekitab rahvusvahelises kogukonnas selgeid muremärke ning paneb rõhku vajadusele tugevdada rahvusvahelisi tuumarelvade mittelevitamise lepinguid ja kokkuleppeid. Eesti peab tõsiselt võtma selliseid ohuallikaid ning toetama rahvusvahelisi jõupingutusi tuumarelvade leviku takistamiseks. Samuti on oluline jätkata koostööd teiste riikidega, et luua turvalisem ja rahulikum maailm kõigile.

Loe rohkem:  Transpordiamet: kõrvalmaanteed on kohati ülilibedad ja raskesti läbitavad | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga