Jaanuaris peatus majutuskohtades veidi vähem turiste kui aasta eest | Eesti

1694638h732ft24

Tervitus Eestis! Jaanuar võib olla vaikne kuu, kuid see pole kaotus, vaid pigem võimalus avastada unikaalseid külgi meie kaunist riigist. Möödunud aastaga võrreldes võib tunduda, et majutuskohtades on veidi vähem turiste, kuid see avab uksed rahulikumaks ja intiimsemaks kogemuseks. Olgu teie sihtpunkt siis kaunid rannikumetsad, kargete talvede lumised maastikud või kaasaegse kultuuri keskpunkt Tallinn – Eesti kutsub teid avastama oma võlusid ja võlumaailma jaanuaris.

Statistikaameti andmetel peatus tänavu jaanuaris majutusettevõtetes ligi 194 000 turisti, mis on üks protsent vähem kui aasta varem samas kuus. Siseturistide arv kahanes, välisturistide arv aga kasvas.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Helga Laurmaa sõnul väisas jaanuaris Eesti majutusettevõtteid üle 83 000 välis- ja ligi 111 000 siseturisti. Mulluse jaanuariga võrreldes oli välisturiste üks protsent rohkem, aga siiski 35 protsenti vähem kui vahetult enne kriisi 2020. aasta jaanuaris.

“Välisturistide arv majutusettevõtetes oli võrreldav 2011. aasta jaanuariga. Siseturistide arv jäi kolme protsendiga alla eelmise aasta jaanuari kõigi aegade rekordile,” täpsustas Laurmaa.

Turiste saabus jaanuaris majutusettevõtetesse enim Soomest (üle 24 000) ning Lätist (ligi 16 000 inimest). Soome turiste peatus majutusettevõtetes 17 protsenti vähem kui mullu jaanuaris, samas Läti turiste oli 14 protsenti rohkem. Rohkem turiste saabus ka Suurbritanniast, Leedust, Poolast ja Aasia riikidest. Välisturistidest 77 protsenti peatus Harju maakonna majutusettevõtetes.

Jaanuaris võõrustasid külastajaid 901 majutuskohta. Ööpäev maksis majutusettevõttes keskmiselt 43 eurot, mis oli 2023. aasta jaanuari hinnast ühe euro võrra odavam, kuid kaheksa euro võrra kallim kui kriisieelse 2020. aasta jaanuaris.

Lääne-Virumaa ja Tartumaa majutusettevõttes maksis ööpäev keskmiselt 48 eurot, Harjumaal 46 eurot, Ida-Virumaal 43 eurot ja Pärnumaal 37 eurot.

Loe rohkem:  Eesmaa: naudin võimalust tegutseda ilma parteiliste suunisteta | Eesti

Kuigi jaanuaris külastas Eesti majutuskohti veidi vähem turiste kui eelmisel aastal, ei tähenda see siiski halba uudist. Jätkuv pandeemia mõjutab endiselt turismisektorit, kuid see ei tohi heidutada meie lootusi ja optimismi tuleviku suhtes. Eesti on endiselt kaunis sihtkoht, mis pakub külastajatele mitmekülgseid võimalusi nautida loodust, kultuuri ja ajalugu. Oluline on jätkata turvaliste reiside propageerimist ning pakkuda turistidele meeldejäävaid elamusi, et taastada turismi elavus ja majanduskasv.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga