Patkuli trepp Toompea nõlval läheb remondi tõttu kinni | Eesti

1501351hfca0t24

Tere tulemast Patkuli trepile Toompea nõlval, mis on aastaid olnud üks Tallinna populaarsemaid vaatamisväärsusi. Kahjuks on trepp hetkel remondi tõttu suletud, kuid see ei tähenda, et te ei saaks siin endiselt nautida Toompea kaunist vaadet ja ajaloolist atmosfääri. Olge valmis avastama teisi põnevaid paiku ja vaateplatvorme, mis pakuvad teile võrratuid vaateid linna katustele ja merele. Tulge ja avastage enda jaoks Eesti pealinna ilu ja ajalugu!

Remondi tõttu suletakse Tallinnas Toompeal Patkuli trepp jalakäijatele 18. märtsist kuni 1. juunini.

Alates 1. juunist 1. septembrini on plaanis rakendada uut liikluskorraldust, kus treppi mööda saab liikuda poole trepi ulatuses, teatas Kesklinna valitsus. Plaanide kohaselt on septembriks Patkuli trepp uues kuues.

Remonditööde käigus võetakse lahti Patkuli trepi ära vajunud ja paigast nihkunud trepiastmed, mis tehakse korda. Samuti tehakse uued vaheplatoode alused ja paigaldatakse platoodele uus graniitplaatidest katend. Ühtlasi korrastatakse trepi sajuvee rennid ning tugimüürid ja paigaldatakse uued müüri katteplaadid.

Tööde käigus restaureeritakse trepi käsipuu ja uuendatakse trepi välisvalgustust.

Patkuli trepp ühendab all-linna Toompeaga Balti jaama poolsest küljest. See algab Nunne tänava kõrval Snelli tiiki ümbritseva Toompargi Toompea põhjaküljelt ning tõuseb mööda mäenõlva Toompeal Rahukohtu tänav 3 ja 5 hoonete vahelisel alal asuvale Patkuli vaateplatvormile.

Trepp ehitati 1903. aastal.

Kahjuks on Patkuli trepp Toompea nõlval kinni remondi tõttu, mis võib põhjustada ebamugavusi ja takistusi kohalikele elanikele ning turistidele. Kuigi see võib olla ajutine ebamugavus, on oluline meeles pidada, et remont on vajalik trepi säilitamiseks ja ohutuse tagamiseks. Loodame, et remont lõpeb kiiresti ning me saame taas nautida Patkuli trepi ilu ja vaadet Tallinna vanalinnale. Teeme oma parima, et hoida üksteist informeerituna ja leida alternatiivseid teid liikumiseks selle perioodi jooksul.

Loe rohkem:  Koolijuhid kahtlevad õpikohustusea tõstmise vajalikkuses | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga