Pildid: Kaido Ole avas isikunäituse “Head ajad, halvad ajad” | Kunst

2298963hcf51t24

Tere tulemast Kaido Ole isiknäitus “Head ajad, halvad ajad”! Kunstnik avab oma pildidel unikaalse vaatenurga maailmas toimuvale, kajastades nii heade kui halbade aegade kõikehõlmavat olemust. Tema kunstilised tööd kutsuvad vaatajat mõtlema ning tunnetama emotsioone, mis peituvad igas olukorras. Oleme kutsutud avastama kunstniku loomingut ja sukelduma sügavale temas residentseerivatesse mõtetesse ja tunnetesse. See näitus on tõeline kunsti imesid täis seiklus, mis pakub elamuslikku ja haaravat kogemust kõigile kunstihuvilistele. Tere tulemast avastama Kaido Ole maagilist maailma!

Neljapäeval avati Tallinna Jaani kiriku galeriis Kaido Ole isikunäitus “Head ajad, halvad ajad”, kus saab näha kunstniku töid aastatest 2011–2014.

Näitusel on väljas ka uuemad maalid “Head ajad” ja “Halvad ajad”, mis on valminud käesoleval aastal ning kajastuvad näituse pealkirjas.

“Näitus on koht, kus saan tehtud tööle enam-vähem lõpliku hinnangu anda, sest seal, mitte stuudios,  on maalid viimaks “valmis”. Veelgi enam, näituse toimumise paigast, konkreetsetest ruumidest, saavad  ideed minu puhul üldse oma esmase vormi. Need vähesed korrad, kui olen pidanud alustama tööd teadmata täpselt seda kohta, kuhu maal läheb, on olnud väga ebamugavad,” selgitas Ole Eesti Kunstnike Liidule.

Pühalikum näitusesaal pani kunstniku ka usu üle mõtlema. “Kirik ja usk on paljude jaoks vist sünonüümideks saamas, kuid seoses kaasaegse kunstiga usku pigem ei nimetata. Paradoksaalselt tundub mulle, et kirikus on usku oodatust palju vähem ja see on inimeseti erinev. Kunstis jälle on usk olulisemal kohal, kui võiks arvata. Ma võin kahelda, süveneda sisekaemusse või sotsiaalsetesse kitsaskohtadesse, kuid teatud hetkedel on mul vaja totaalset usku, et astuda samme, ilma milleta ma midagi ei tee,” sõnas Ole.

Kaido Ole (s 1963) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias disaini ja maali (1982—1992) ning töötanud EKAs joonistamise ja maali õppejõuna ning maaliosakonna professorina (2003—2010). Alates 2010. aastast vabakutseline kunstnik, näitustel esinenud alates 1989. aastast. Eesti Kunstnike Liidu liige. Pälvinud Kristjan Raua (1998), Konrad Mäe (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1999 ja 2005), samuti Valgetähe III klassi teenetemärgi (2014).

Loe rohkem:  llon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitis Mirtel Maasikas | Kunst

Kaido Ole’s exhibition “Good times, bad times” offers a unique insight into his perspective on life, with a blend of humor and melancholy. The paintings evoke a range of emotions and provoke thought on the complexities of human experience. Ole’s distinctive style and use of vibrant colors showcase his talent as a contemporary artist. The exhibition is a must-see for art enthusiasts in Estonia, offering a glimpse into the mind of a truly talented painter. Overall, Ole’s “Good times, bad times” exhibition is a thought-provoking and visually stunning display of artistic prowess.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga