Islandile siirdunud Kont: pakkumine tuli endalegi ootamatult | Käsipalli Eesti koondis

2304072h1edbt24

Eestis käsipalliga tuntust kogunud sportlane Kont on teinud ootamatu otsuse ja siirdunud elama ja mängima Islandile. Oma uut väljakutset kommenteerides ütles ta, et pakkumine tuli talle endalegi ootamatult, kuid ta ei suutnud vastu panna võimalusele proovida end uues keskkonnas. Eesti käsipalli fännid jäävad kindlasti Konti taga igatsema, kuid samas soovivad talle edu uues teamis ja on põnevil jälgima tema edusamme Islandi koondises.

Eesti meeste käsipallikoondis valmistub kolmapäeval Ukraina võõrustamiseks ning jaanuari lõpus Islandi esiliigasse siirdunud Otto Karl Kont ütles ERR-ile, et pakkumine tuli temalegi üllatusena.

Varasemalt Põlva Servitit ja HC Tallinnat esindanud paremsisemine ütles, et pakkumine tuli talle üllatusena. “See tuli lihtsalt välismaa agendi poolt pakkumine. Et Islandi klubi on huvitatud, kas tahad minna. Ega mul väga seda otsustamisaega ei olnud, nädal aega äkki, kus pidin ütlema ära, kas lähen või ei lähe,” ütles ta. “Tundus kasulik ja hea võimalus minna ja äkki ka jääda.”

Hörduri klubi mängib Islandi esiliigas ning on hetkel kolmandal kohal. “Proovime saada selle aastaga uuesti kõrgliigasse tagasi. Minu rollid on pigem rohkem kaitses, aga ka rünnakul on pool mänguajast minu oma,” selgitas Kont.

Eesti ja Islandi mängustiil kuigi palju tema sõnul ei erinegi. “Ülemine ots ei olegi erinev, suhteliselt sarnane kiire tempoga mäng on. Aga seal on hästi palju duubelmeeskondasid, kes on nõrgemad, aga seal mängivad noored mängijad vägagi südikalt,” sõnas Kont, kes ütles, et on otsusega väga rahul.

Kolmapäeva õhtul kohtub Eesti koondis MM-valiksarjas Ukrainaga ning võidu puhul minnakse vastamisi Islandiga. Eelmise aasta lõpus alistati Läti kahe mängu kokkuvõttes 58:51.

“Siit sai hea emotsiooniga viimane kord ära mindud. Tuleme samasuguse emotsiooniga tagasi ja anname endast parima,” ütles Kont. “Kindlasti meeskonnatöö ja kiired üleminekud. Need on asjad, mille peame ise ära realiseerima.”

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Käsipallikoondis jahib MM-valikmängus Ukraina vastu edasipääsu | Käsipalli Eesti koondis

Eesti-Ukraina paari võitja kohtub järgmises ringis MM-koha nimel Islandiga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne kodumängust Ukraina vastu algab kolmapäeval kell 18.50, kordusmängust algab ülekanne ETV-s pühapäeval kell 15.20.

Kont’s unexpected move to Island has surprised not only himself but also the handball community in Estonia. His sudden departure raises questions about the future of the Estonian national team and the impact it will have on their upcoming competitions. Despite the uncertainty, Kont’s decision marks a new chapter in his career and opens up exciting opportunities for growth and development. Only time will tell how this change will affect Estonian handball, but one thing is certain – Kont’s talent and dedication will always be remembered in the hearts of his fans.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga