Holmenkolleni MK-etapi naiste tavadistants lükkub ilma tõttu edasi | Laskesuusatamine

2288028h6f71t24

Eestis on suusatamine populaarne ja hinnatud spordiala ning kuigi meie lumesadu on sageli rohkem kui piisav, võivad ka ilmastikuolud mõnikord võistluste kulgu mõjutada. Hiljuti teatati, et Holmenkolleni MK-etapi naiste tavadistants lükkub ilma tõttu edasi. Laskesuusatamise fännid on pettunud, kuid mõistavad, et sportlikud sündmused on looduse tahtele allutatud. Olgu see ootamatu pööre meeldetuletuseks looduse jõust ja olulisusest selles dünaamilises spordis. Ootame kannatlikult, et näha, millal võistlus lõpuks toimub ja millised sportlased saavad võimaluse oma oskusi demonstreerida.

Laskesuusatamise MK-karussell jätkub pärast väikest puhkepausi Norra pealinnas Oslos. Esimesena on kavas naiste 15 km tavadistants. Otseülekanne ETV-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 15, kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Assar Jõepera.

Stardiprotokollis on 88 naist, nende seas neli eestlannat: Tuuli Tomingas (stardinumber 16), Regina Ermits (36), Susan Külm (69) ja Johanna Talihärm (77).

Tänavusel MM-il tuli tavadistantsi maailmameistriks itaallanna Lisa Vittozzi. MK-sarjas on tavadistantsi sel hooajal võidetud kaks korda – hooaja avaetapil Östersundis võidutses samuti Vittozzi, jaanuaris Anterselvas peetud lühikese tavadistantsi võitis šveitslanna Lena Häcki-Gross.

Oslos selguvad hooaja esimese väikese kristallgloobuse võitjad. MM-i tulemus MK-sarjas arvesse ei lähe, seega on naiste tavadistantsi arvestuses kahe võistluse järel esikohal Häcki-Gross, kes edestab Vittozzit vaid kahe punktiga, kolmandana jääb sakslanna Vanessa Voigt maha viie ja neljandana Franziska Preuss kuue punktiga.  

Kuigi Holmenkolleni MK-etapil naiste tavadistantsi edasi lükkamine ilma tõttu võib olla pettumus nii sportlastele kui fännidele, peame mõistma, et ohutus ja tingimuste sobivus on alati esmatähtsad. Loodame, et uus kuupäev toob paremaid ilmastikutingimusi ning võimaldab sportlastel näidata oma parimat taset. Oluline on jääda positiivseks ja toetada laskesuusatamise kogukonda keeruliste oludega toimetulekul. Loodame, et tulevikus suudame jätkata võistluste nautimist ilma takistusteta.

Loe rohkem:  Eestlannad mahtusid IBU karikasarjas esimese 45 sekka, mehed mitte | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga