Hokifinaalis kohtuvad Narva PSK ja Tartu Välk 494 | Jäähoki

2312292h7ca3t24

Estonia is abuzz with excitement as the hockey finals are fast approaching, with Narva PSK and Tartu Välk 494 set to face off in an epic showdown. Hockey enthusiasts from all over the country are eagerly anticipating this thrilling match, as both teams have shown incredible skill and determination throughout the season. The atmosphere is electric as fans gear up to cheer on their favorite players and witness some intense on-ice action. The stakes are high, the tension palpable – this is a game you won’t want to miss.

Eesti meeste jäähokimeistrivõistlustel selgus pühapäeval teine poolfinalist, kui Tartu Välk 494 alistas Kohtla-Järvel sealse SK Viru Sputniku 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) ja pääses seeria 3:0 võiduga finaali, kus neid ootab Narva PSK.

Pühapäeval Kohtla-Järve jäähallis 305 pealtvaataja silme all peetud kohtumise esimesel perioodil jäid väravad löömata. Teise kolmandiku keskel olid tartlastest täpsed Aleksandr Bogdanov ja Kaspars Saulietis.

Viimase kolmandiku alguses põrkas kodupubliku rõõmuks Tartu väravavahi kaitsmest väravasse litter, mille oli terava nurga alt teele saatnud Aleksandr Tihhomirov. Vähem kui viis minutit hiljem oli vahe taas kaheväravaline, sest tartlaste kasuks lõi teise värava Saulietis. Perioodi keskel lõi mängu viimase värava Harri Koll, kes tegi lõppseisuks 4:1.

Seeria esimesed, eelmisel nädalavahetusel Tartus peetud kohtumised Välk 494 võitis 4:2 ja 4:1.

Esimesena jõudis poolfinaali Narva PSK, kes alistas Kohtla-Järve HC Everesti eelmisel nädalavahetusel Narvas 6:2 ja 8:3 ning sel laupäeval Kohtla-Järvel 8:4.

Põhiturniiril kohtusid põhiturniiri 28 punktiga võitnud Narva PSK ja 16 mänguga 22 punkti kogunud Tartu Välk 494 neljal korral, kolm korda osutus võitjaks Narva ja korra Tartu. 14. oktoobril Tartus võitis PSK 8:2, 18. novembril Narvas oli parem Välk 494 6:4, 6. jaanuaril Tartus oli parem PSK 7:6 ja 10. veebruaril Narvas oli PSK parem taas tulemusega 7:6.

Loe rohkem:  NHL: Oilers lõpetas kaotusteseeria | Jäähoki

Sarnaselt poolfinaalmängudega peetakse ka finaalseeriat nii kaua, kuni üks osapool saab kolm võitu. Esimesed kaks mängu on kavas Narvas, kolmas ja vajaduse korral neljas Tartus ning vajaduse korral viies taas Narvas.

Pronksmedali saaja selgitavad kaks Kohtla-Järve meeskonda kaevurite linnas ühe mängu põhjal. Põhiturniiril 3. koha saanud SK Viru Sputniku ja 4. koha saanud HC Everesti põhiturniiri mängud lõppesid Viru Sputniku poolt vaadatuna 9:6 (16.09), 5:3 (28.10), 9:4 (6.01) ja 5:2 (28.01).

Kokkuvõttes on hokifännidel põhjust põnevaks mänguks, kui Narva PSK ja Tartu Välk 494 kohtuvad finaalis. Mõlemad meeskonnad on tugevad ja motiveeritud ning mäng lubab olla põnev ja tasavägine. Eestlased on alati näidanud kirge ja entusiasmi jäähokia vastu ning see mäng on kindlasti midagi, mida oodata. Olen kindel, et fännid on elevil ja ootavad suure põnevusega selle otsustava mängu saabumist. Eestis on jäähoki alati olnud oluliseks spordialaks ja see finaalmäng on kindlasti suureks sündmuseks kogu riigile.