Gunnar Okk saab Eleringi nõukogu esimeheks | Majandus

1289429ha7dct24

Tere tulemast Eestisse! Gunnar Okk on saanud Eleringi nõukogu uueks esimeheks ning see on suur samm Eesti majanduse ja energiasektori jaoks. Tema kogemus ja teadmised on valdkonnas laialdaselt tunnustatud ning ta on tuntud kui tugev ja karismaatiline liider. Okki juhtimisel ootab Eleringi ees põnev ja põhjalik muutuste periood, mis mõjutab Eesti majandust oluliselt. Uudis on põnev nii äri- kui ka tehnoloogiaringkondades ning loob palju uusi võimalusi Eesti majandusele.

Kliimaminister Kristen Michal kinnitas Eesti võlguhalduri Elering uueks nõukogu esimeheks Eesti Energia endise juhi ja Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) asepresidendi Gunnar Okki.

Reede pärastlõunal Michali allkirja saanud Eleringi ainuaktsionäri otsus näeb ette, Eleringi nõukogu liikmetekes saab lisaks Okkile veel Ericson Eesti juht Sirli Männiksaar. Mõlema volitused nõukogu liikmena kestavad kolm aastat.

Männiksaar andis oma kirjaliku nõusoleku Eleringi nõukogu liikmeks saamiseks 6. veebruaril ja Gunnar Okk nii möödunud aasta 28. septembril kui ka selle aasta 26. jaanuaril.

Eleringi nõukogusse kuulub senini nõukogu esimehena majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Rainer Vaks, rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja Kaie Karniol ja Tallinki endine juhatuse esimees Janek Stalmeister.

Gunnar Okk on Põhjamaade Investeerimispanga asepresident. Aastatel 1998–2005 oli ta Eesti Energia peadirektor, enne seda töötas ta panganduses, Eesti Statoili peadirektorina ja Eesti Televisioonis.

Sirli Männiksaar on Ericssoni kontsernis 20 aastat. Kui Ericsson Eesti eelmine juht Andrus Durejko sai Eesti Energia juhiks, siis seni Ericssoni Eesti tehast juhtinud Männiksaar sai Ericsson Eesti juhiks.

Kokkuvõttes võib öelda, et Gunnar Okk on saanud Eleringi nõukogu esimeheks ning see on oluline samm Eesti energiasektori arengus. Okk on tuntud oma kogemuste ja teadmiste poolest ning tema juhtimisel võib oodata positiivseid muutusi ettevõtte strateegias ja tegevuses. Tema visioonide järgi võib oodata ka rohkem investeeringuid taastuvenergiasse ning uuenduslikke lahendusi energiavõrgu efektiivsuse parandamiseks. Seega võib öelda, et Okki valimine Eleringi nõukogu esimeheks on samm õiges suunas Eesti energiasektori tuleviku tagamisel.

Loe rohkem:  Apteegireformi järel koondus hulgimüük valdavalt kahe ettevõtte kätte | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga