Eesti rekord viis Zirgi Pariisi olümpiale ja MM-il poolfinaali | Ujumine

2257290h7d7ft24

Tere tulemast, ujumissõbrad! On suur rõõm teatada, et Eesti ujumise rekordit viimisel Zirgi poolt Pariisi olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele poolfinaali on saavutatud. See on ajalooline saavutus meie riigi jaoks ning tõeline tunnustus meie ujumissektori arengule. Meie ujujad on näidanud suurepärast ettevalmistust ja pühendumust ning me ei jõua ära oodata nende võistluste jälgimist. Oleme kindlad, et meie sportlased esindavad Eestit parimal võimalikul viisil ning toovad koju au ja uhkuse. Aitäh, et olete osa sellest ajaloolisest hetkest Eesti ujumises!

Kregor Zirk pääses Kataris Dohas jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel oma põhialal, 200 meetri liblikujumises parima ajaga poolfinaali ja täitis ühtlasi Pariisi olümpiamängude kvalifikatsiooninormi.

Zirk võitis viienda eelujumise ajaga 1.55,58; eelujumiste paremuselt teine mees, uus-meremaalane Lewis Clareburt, kaotas eestlasele enam kui poole sekundiga.

Teisipäevane tulemus tähistab ka uut Eesti rekordit, Zirk püstitas varasema tippmargi 1.55,62 tunamullu suvel Budapesti MM-il. Ühtlasi täitis Zirk Pariisi olümpia A-normi, milleks oli 1.55,78.

Poolfinaalid toimuvad 200 meetri liblikujumises teisipäeva õhtul.

Eesti ujumise ajalugu on saanud uue ja põneva peatüki, sest Zirgi saavutus kvalifitseerumisel nii Pariisi olümpiale kui ka MM-il poolfinaali on ajalooline saavutus. See näitab meie ujumise tugevust ja võimekust rahvusvahelisel tasandil. Zirgi edusammud on suurepärane näide sellest, kuidas pühendumine ja raske töö võivad viia suurte saavutusteni. Eesti ujumisega võib kindlasti uhke olla ning loodame, et see innustab järgmisi põlvkondi samuti eesmärkide nimel pingutama.

Loe rohkem:  Iiri ujuja võitis MM-il ajaloolise medali | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga