Transpordiamet soovitab seitsmes maakonnas libeda tõttu liiklemist vältida | Eesti

2255310h5ce0t24

Talvised teeolud võivad olla ohtlikud ja seitsmes Eesti maakonnas on Transpordiamet hoiatanud libedusest tingitud ohtude eest. Liiklejatel soovitatakse vältida sõitmist libedatel teedel, et vältida õnnetusi ja tõsiseid tagajärgi. Libedus on tõsine probleem, mis võib mõjutada liiklust ja põhjustada probleeme teedel. Seetõttu on oluline olla ettevaatlik ja järgida ametlikke hoiatusi, et tagada ohutu ja turvaline liiklemine. Turvalisus peaks olema kõigi prioriteet ja Transpordiamet teeb kõik endast oleneva, et hoida inimesi ohutus.

Transpordiamet on seitsmes maakonnas jäävihma ja libeduse tõttu välja kuulutatud rasked ilmaolud ning soovitab teisipäeval võimalusel liiklemist vältida.

Jäävihma ja libeduse tõttu on keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. Teisipäeval kell 9 kuulutas transpordiamet ka Valga- ja Tartumaa riigiteedel välja rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel. Tavapärasest erinev režiim kehtib vähemalt kuni kella 18-ni.

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel teisipäeval liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on kohati muutunud ülilibedaks ja raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Olukorra teeb keerulisemaks tugev kirde- ja idatuul kuni 16 m/s. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb -2..-8 kraadi vahele.

Kokkuvõttes soovitab Transpordiamet seitsmes maakonnas libeduse tõttu liiklemist vältida, et tagada liiklusohutus. Oluline on olla ettevaatlik ja jälgida teede seisukorda ning vajadusel oma sõiduki kiirust kohandada. Libeduse tõttu tekkivate ohtlike olukordade vältimiseks on oluline järgida teavitusteavet ja olla valmis oma sõidukit juhtima erinevates ilmastikuoludes. Liiklusohutus on kõigi kohustus ning koostöös saame tagada, et liikumine oleks ohutu kõigile liiklejatele.

Loe rohkem:  Ida-Virumaal tasulise sõidu esimesel kuul maakonnaliinidel trahve ei tehta | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga