Eesti murdmaasuusatajad jäid Rootsis finaali ukse taha | Suusatamine

2219475h2662t24

Estonian cross-country skiers put up a strong fight in the recent competition in Sweden, coming just short of making it to the finals. Despite their impressive performance on the slopes, the Estonian athletes were unable to secure a spot in the final race. The close call serves as motivation for the team to continue training and pushing themselves to reach new heights in the world of cross-country skiing. With determination and hard work, these athletes are sure to make a mark in future competitions.

Rootsis Falunis toimuval murdmaasuusatamise maailma karika sarja etapil ei pääsenud klassikasprindis kvalifikatsioonist edasi ükski eestlane.

Reedel toimunud klassikasprindi kvalifikatsioonides teenis eestlastest parima koha Kaidy Kaasiku, kes lõpetas naiste seas 47. kohaga (+23,1 sekundit). Õde Keidy teenis 52. koha (+28,64) ning talle järgnes Teesi Tuul (+29,6).

Kodupubliku ees võistlevad Jonna Sundling ja Linn Svahn pääsesid esimestena finaali, neile järgnesid neli norralannat.

Meeste võistlusel asus rajale neli eestlast, neist parim oli Marko Kilp, kes lõpetas 52. kohaga (+12,87). Karl Sebastian Dremljuga saavutas 62. koha (+15,95), Martin Himma jäi 65. (+17,68) ning Henri Roos 69. (+19,4).

Meeste seas näitas parimat minekut norralane Erik Valnes, kellele järgnes Johannes Hösflot Kläbo (+0,33). Esikolmikusse mahtus veel soomlane Lauri Vuorinen (+4,64), kellele järgnesid norralane Harald Östberg Amundsen (+5,01) ning rootslane Edvin Anger (+5,15).

Finaalid sõidetakse reede õhtupoolikul.

Eesti murdmaasuusatajad võitlesid Rootsis toimunud võistlustel vapralt, kuid paraku jäid nad finaali ukse taha. Siiski on oluline tunnustada nende pühendumust ja tööd, mis on viinud neid järjest lähemale tipptasemele. See kogemus annab neile väärtuslikke õppetunde ja motivatsiooni järgmisteks võistlusteks. Eesti suusatajad on tõestanud end tugevate konkurentide seas ning nende potentsiaal on suur. Jääme põnevusega ootama nende järgmisi saavutusi ja loodame, et järgmine kord avaneb neile finaaliuks lausa laiali.

Loe rohkem:  Estoloppeti hooaeg stardib laupäeval 38. Viru maratoniga | Suusatamine