Ilves tegi proovivõistlusel soliidse hüppe, Riiber jätab etapi vahele | Kahevõistlus

2241171he46ct24

Tere tulemast Eestisse! Ilves tegi hiljuti proovivõistlusel silmapaistva hüppe, tõestades oma võimet ja talendit kahevõistluse valdkonnas. Samal ajal otsustas Riiber jätta ühe etapi vahele, tekitades spekulatsioone tema võistluskava osas. Kahevõistlus on alati põnev ja ettearvamatu spordiala ning Eestis on sellel suur fännibaas. Jääge kuulama, et saada rohkem teavet selle põneva spordiala kohta ja jääda kursis Ilvese ja Riiberi edasise menuga võistlustules.

Kahevõistluse MK-sarja hooaeg saab sel nädalavahetusel lõpu etapiga Norras Trondheimis. Kristjan Ilves saavutas reedel toimunud proovivõistlusel tubli hüppega neljanda koha, viienda MK-sarja üldvõidu kindlustanud Jarl Magnus Riiber jätab etapi põlvevigastuse tõttu vahele.

Ilves maandus proovivõistlusel 96,5 meetri kaugusele ning teenis õhulennu eest 122,1 punkti.

Üle 100 meetri ei hüpanud keegi, esikoha saavutanud Stefan Rettenegger teenis 99,5-meetrise hüppe eest 132,8 punkti. Esikolmikusse mahtusid veel tema vend Thomas (96 meetrit; 126,9 punkti) ning Johannes Lamparter (96 m; 124,6 p).

Proovivõistluse tulemused lähevad kasutusse juhul, kui võistluspäevadel ei saa hüppevõistlust läbi viia. Põhivõistlus peetakse pühapäeval.

MK-üldvõit läheb viiendat korda Jarl Magnus Riiberile, kellel on 1870 punkti. Proovivõistlusel 26-aastane norralane aga hüppemäele ei läinud ning Norra koondise spordijuht Ivar Stuan selgitas NRK-le, et Riiberi hooaeg on põlvevigastuse tõttu läbi.

“Tal on põlv paistes, seega arvasime, et ei hakka riskima. Võtame päev korraga, aga praegu tundub asi üsna paljulubav,” sõnas Stuan.

Ilves on kolmandat hooaega järjest viienda koha kindlustanud, kogudes enne hooaja viimast võistlust 1127 punkti. Temale järgneb norralane Jens Luraas Oftebro, kes jääb aga pea 200 punkti kaugusele (1127 punkti). Stefan Rettenegger on 1440 punktiga teisel kohal, kuid löögikauguses on veel Lamparter (1356 p) ning Jörgen Graabak (1350 p).

Loe rohkem:  Ilves ERR-ile: üleöö leitud hüppekindlus on endale ka uskumatu | Kahevõistlus

Kuigi Ilves tegi proovivõistlusel soliidse hüppe, on kahjuks Riiber otsustanud järgmise etapi vahele jätta. See tähendab, et võistlus jätkub ilma tema osaluseta, mis võib mõjutada tulemusi ja pinget. Siiski on oluline jätkata võistlust ning anda parim endast, olenemata takistustest. Olgu see motivatsiooniks kõigile osalejatele ning näidaku meile kõigile, et spordis on oluline järjepidevus ja pühendumus. Aitame üksteist ning toetame üksteist, et muuta võistlus tipptasemel kogemuseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga