Eesti Arhitektuurimuuseumi juhiks valiti Karen Jagodin | Muuseumid

646504ha7c2t24

Tere tulemast Eesti Arhitektuurimuuseumi! Oleme uhked teatada, et meie uueks juhiks valiti Karen Jagodin. Tema kirg arhitektuuri vastu ja pikaajaline kogemus muuseumivaldkonnas teevad temast ideaalse juhi meie muuseumile. Karen Jagodinil on selge visioon sellest, kuidas muuseumi kogemust veelgi paremaks muuta ja arhitektuurihuvilisi inspireerida. Ühinege meiega avastamisrõõmu ja kultuuriloovusega täidetud reisil Eesti Arhitektuurimuuseumis!

Märtsikuus asutatava sihtasutuse Eesti Arhitektuurimuuseum juhatuse liikmeks valiti senine okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu tegevdirektor ja juhatuse liige Karen Jagodin, kes alustab tööd 1. juunil.

“Karen Jagodinil on väärtuslik kogemus muuseumitööst ja arhitektuurivaldkonnast ning tugev nägemus muuseumi tegevusvälja laiendamise osas, seda näiteks arhitektuuriorganisatsioonide ja teiste partneritega koostöö tegemisel. Tervitame tihedas konkursis valitud uut juhti ning oleme tänulikud Triin Ojarile, kes on viimase kümne aasta jooksul viinud muuseumi taseme väga kõrgele,” rääkis ministeeriumi nõunik kultuuriväärtuste asekantsleri ülesannetes Märt Volmer.

“Arhitektuurimuuseumil on suur potentsiaal kõnetada laiemat publikut ning kujuneda sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ning maastikuarhitektuuri laiemaks valdkondlikuks mõtestajaks ja eestvedajaks. Pean arhitektuurimuuseumi näituste taset väga kõrgeks ja loodan, et saan professionaalse meeskonna tegevusi laiendada suuremat valdkondlikku mõju omavaks,” ütles Karen Jagodin. 

Jagodin on okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu juhtinud alates 2022. aastast, tegutsedes enne seda ka muuseumi strateegiajuhina. Samuti on Jagodin töötanud Eesti Meremuuseumis, kus muuhulgas oli Paksu Margareeta uue püsiekspositsiooni projektijuht, ning ka Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuuriajaloolasena on Jagodin olnud mitme arhitektuuri- ja sisearhitektuuriteemalise raamatu autor ja näituse kuraator, erialase inglise keele kursuse õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning ajakirja “Eramu ja korter” peatoimetaja ja Klassikaraadio kunstisaate Kunst.er saatejuht. Tal on magistrikraad arhitektuuriajaloos Londoni ülikooli kolledži Bartletti arhitektuurikoolist ning bakalaureusekraad kunstiteaduses Eesti Kunstiakadeemiast. 

Loe rohkem:  Merike Kurisoo: Tallinn oli 16. sajandi alguses oluline kunstivahendaja | Muuseumid

Neljapäeval andis valitsus kultuuriministrile volituse SA Eesti Arhitektuurimuuseum ning SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum asutamiseks, mis seni toimisid riigiasutustena. SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum juhatuse liikme konkurss veel kestab. Mõlema sihtasutuse juhatuse liikmete volituste tähtaeg on kuni viis aastat. 

Karen Jagodin valimine Eesti Arhitektuurimuuseumi juhiks on suurepärane uudis kõigile arhitektuurihuvilistele. Tema pikaajaline kogemus ja kirg arhitektuuri vastu toovad muuseumile kindlasti uut energiat ja värsket vaatenurka. Jagodinil on suurepärane võimalus viia muuseum uuele tasemele ning tutvustada Eesti arhitektuuri ja disaini laiemale publikule. Oleme kindlad, et tema juhtimisel saab Eesti Arhitektuurimuuseum jätkuvalt olema oluline kultuuriasutus nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga